Detektorysta w Anglii znalazł 500-letni pierścień warty ponad 10 tysięcy funtów

Do niezwykłego odkrycia doszło w Oxfordshire w Anglii. Amator detektorysta podczas poszukiwań z wykrywaczem metalu odnalazł 500-letni pierścień warty ponad 10 tysięcy funtów, który należał do szlachcianki.

64-letni amator Paul Wood pochodzący z Dorset, po uzyskaniu stosownych pozwoleń, postanowił wraz z grupą poszukiwaczy Metal Detectives Group z Aylesbury przeszukać pola w Oxfordshire, które zostały sprzedane deweloperowi pod budowę osiedla.

Podczas poszukiwań Paul natrafił na zakopany w ziemi metalowy element, który okazał się pierścieniem pieczęcią. Przepięknie wygrawerowany skarb zawierał herb rodziny szlacheckiej. Sądząc po małym rozmiarze prawdopodobnie należał do kobiety.
Sam znalazca był bardzo podekscytowany. Przyznał, że wielokrotnie znajdywał już części pierścieni, ale nigdy jeszcze nie trafił na tak pięknie zachowany okaz.

Specjaliści uważają, że znalezisko pochodzi z okresu między XVII a XVIII wiekiem. Herb należy do rodziny Skynner i prawdopodobnie pochodzi od rodu, który przybył do Anglii w XI wieku podczas inwazji normańskiej.

Pierścień został wystawiony na licytację Hansons Auctioneers w Derbyshire, która ma się obyć niebawem. Szacuje się, że może osiągnąć wartość około 10 tysięcy funtów.

Źródło: dailymail.co.uk
Fot. Mark Becher

Adrian Pandel

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*