Drużyna Wojów Arkona (DW Arkona)

Nazwa grupy:  Drużyna Wojów Arkona (DW Arkona)

Epoka: Okres epoki wikińskiej

Opis grupy: Tworzymy grupę zajmującą się rekonstrukcją epoki wikińskiej. Naszym celem jest odtwarzanie kultury materialnej oraz próba zbliżenia się do tego jak wyglądała codzienna egzystencja tysiąc lat temu. Dlatego w kręgu naszych zainteresowań prócz przedmiotów znajduje się poznawanie zwyczajów, religii i wszystkich innych sfer życia mających wpływ na mentalność i życie ówczesnych ludzi.

To co nas wyróżnia to przykładanie szczególnej uwagi do poziomu merytorycznego naszych działań. Nadzór merytoryczny w grupie prowadzą archeolodzy oraz historycy, przy współpracy i konsultacjach z kadrą naukową. Dokładamy wszelkich starań by prezentowany przez nas obraz przeszłości był jak najbardziej kompletny i zgodny z aktualnym stanem badań. Dzięki temu mamy pewność, że to co prezentujemy nie odbiega od tego co można zobaczyć w muzeach czy publikacjach naukowych.

Wszelkie przedmioty, których używamy wykonane są na podstawie znalezisk archeologicznych bądź opracowań naukowych, a z roku na rok pogłębiamy naszą wiedzę i umiejętności w zakresie historycznych technik produkcji. Pozwala nam to ocierać się o archeologię eksperymentalną i weryfikować w praktyce teorie naukowe dotyczące wykorzystania artefaktów sprzed wieków.

Ważnym elementem w naszej działalności jest odtwarzanie nie tylko rzemiosł, ale też sposobów walki z wczesnego średniowiecza. Wieloletni trening i prowadzone eksperymenty w zakresie europejskich sztuk walki zbliżają nas do coraz pełniejszego wyobrażenia jak wykorzystywano oręż w czasach wikingów.

Teren działania: Europa, siedziba w Warszawie

Dane kontaktowe: 

[email protected]

tel. 696068727

Strona: www.arkona.xon.pl

Facebook: www.facebook.com/DW.Arkona

Władze: Maciej Dariusz Kraszewski

O nas: Prowadzimy zajęcia w formie warsztatów, pokazów i lekcji żywej historii na temat okresu epoki wikińskiej. Nasze warsztaty opierają się na profesjonalnej wiedzy merytorycznej z zakresu archeologii, historii, psychologii i pedagogiki. Osoby prowadzące spotkania mają wieloletnie doświadczenie i są kompleksowo przygotowane do prowadzenia zajęć z różnymi grupami wiekowymi. Uczestniczymy również w festiwalach historycznych nie tylko w Polsce oraz sami takowy organizujemy (Bunt Mazowsza).

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*