Ostatnie wydarzenia z kalendarium historycznego

Ekspansja Kremla. Historia podbijania świata | patronat medialny

Ekspansja Kremla. Historia podbijania świata | patronat medialny

Na rynku pojawiał się kolejna książka wydawnictwa RM – Ekspansja Kremla. Historia podbijania świata. Tytuł został objęty przez nasz portal patronatem medialnym.

Wczoraj Ukraina, a jutro? Możliwy scenariusz podpowiada historia, gdyż współcześni ludzie Kremla kierują się tymi samymi intencjami co Iwan Groźny, Katarzyna Wielka czy Józef Stalin.

Ta książka to odważna i mocna opowieść o mocarstwowych dążeniach Rosji. Autor prześwietla kilkaset lat historii Imperium Rosyjskiego, obfitujących w nieustanne zażarte wojny i podboje, dzięki którym niewielkie księstwo moskiewskie rozrosło się do potęgi obejmującej znaczną część Europy i Azji. Często oddaje głos uczestnikom wydarzeń, które ukształtowały współczesnych Rosjan. Ekspansyjna polityka Kremla była dobrze widoczna gołym okiem w XX wieku, choć często realizowana przez inne kraje podczas trwania zimnej wojny. Dziś, korzystając z potężnych rezerw energetycznych i zasobów surowców naturalnych, Rosja Putina ponownie pręży muskuły, by zaspokoić mocarstwowe ambicje jej przywódców.

Douglas Boyd jest chyba jedynym brytyjskim pisarzem, który stanął twarzą w twarz z KGB podczas pobytu w więzieniu politycznym Stasi. Przez pewien czas również stykał się zawodowo z urzędnikami bloku radzieckiego, w tym z zakonspirowanymi oficerami wywiadu. Dzięki temu miał okazję doświadczyć zimnej wojny po obu stronach żelaznej kurtyny.

Autor: Douglas Boyd

Tłumacz: Rafał Orleański

Format: 158×213

Oprawa: klejona miękka

Liczba stron: 416

ISBN 978-83-7773-818-4

Cena:29,99 zł

PartnerzyPrzewiń do góry