Ferie w Muzeum DULAG 121

Muzeum Dulag 121 przygotowało dla najmłodszych bardzo ciekawe wydarzenia. Odbędą się one w czasie ferii i zostały objęte przez nasz portal patronatem medialnym. 

Jak powstają miasta? Ferie z historią w Muzeum Dulag 121

29.01 – 1.02 w godz. 10.00 – 14.00

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 7 do 12 lat, które chciałyby się dowiedzieć, jak powstaje i funkcjonuje miasto, na zajęcia w siedzibie Muzeum Dulag 121 przy ul. 3 Maja 8 a w Pruszkowie. Przez cały pierwszy tydzień ferii będziemy wspólnie planować i budować miasto, a potem zaludnimy je mieszkańcami, dla których wybierzemy zajęcia i sprawdzimy, jak się pracuje w różnych zawodach. Spróbujemy wspólnie wykonać zadania, związane z życiem miasta, takie jak wybory do rady miasta, organizacja festynu czy opieka nad zwierzętami. Planujemy też przygotowanie dokumentów, które przydają się na co dzień nam jako mieszkańcom. Zapowiada się dobra zabawa!

Rodzice! Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: [email protected] lub dzwonić: (22) 758 86 63.

Zapisy trwają do 25 stycznia.

Liczba miejsc ograniczona.

Teatralnie w Muzeum

4 – 8.02 w godz. 10.00 – 13.00

Serdecznie zapraszamy młodzież powyżej 14 roku życia na teatralne ferie w Muzeum Dulag 121. Poprowadzi je Joanna Sarnecka – autorka i opowiadaczka znanych „Opowieści z walizki”.

Przestrzeń Muzeum Dulag 121 wypełniona jest opowieściami. Są to trudne historie, niemniej wiele z nich znalazło szczęśliwe zakończenie. Niektórzy uciekinierzy z płonącej Warszawy w Pruszkowie, Brwinowie, czy Milanówku spotkali się z ciepłym przyjęciem mieszkańców, a następnie zyskali nowy dom. Dzieci, pomimo mroków i trudów czasu wojny, obozu, potrafiły tworzyć sobie enklawę, swój tajemniczy ogród, w którym przechowywały to, co najcenniejsze: radość, nadzieję, przyjaźń. Takich właśnie historii poszukamy w Muzeum i udzielimy im głosu tworząc spektakl – performance w muzealnej przestrzeni.

Zapisy przyjmujemy do 31 stycznia: [email protected] lub (22) 758 86 63

Liczba miejsc ograniczona.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*