Gala Sportowych Walk Rycerskich

26 czerwca w Trzcińsku Zdroju n/d Szczecina odbędzie się druga edycja WMFC: The New Era. WMFC to cykl gal, które wyłonią najlepszych sportowych rycerzy w jednej z kategorii wagowych: do 75kg, do 85kg, do 95kg oraz 95kg+.

WMFC – czyli World Medieval Fighting Championship, jest to federacja sportowych walk rycerskich w kategorii profight. Są to pełno kontaktowe walki rycerskie w formie pojedynków z użyciem broni jednoręcznej oraz tarczy lub w broni drzewcowej. Zawodnicy podzieleni są na 4 kategorie wagowe do 75kg, do 85kg, do 95kg oraz 95+. Zawodniczki podzielone są na kategorie do 70kg oraz 70kg+. Gale WMFC mają charakter międzynarodowy i organizowane są na całym świecie m.i. w Rosji, Wielkiej Brytanii, Stanach zjednoczonych, Argentynie, Czechach oraz od nie dawna w Polsce.

Gale prowadzone są przez cały rok zarówno na świeżym powietrzu jak i na halach sportowych. Na ubitej ziemi lub w oktagonie.

Jakie są zasady?

Na wzór gal sportów walki, wygrywa zawodnik z największą ilością zdobytych punktów w każdej rundzie, których są 3. Ich czas 2 lub 3 min zależy od rankingu zawodników. Walki są sędziowane przez certyfikowanych sędziów. Naliczane są uderzenie tarczą, bronią, rzuty oraz mocne kopnięcia. Zasady szczegółowo określają także parametry uzbrojenia oraz broni zawodników.

Bilans walk ma wpływ na wysokość miejsca w rankingu miedzynarodowym i decyduje o możliwości walki o pas danej kategorii wagowej

Kim są zawodnicy sportowych walk rycerskich?

Najczęściej są to osoby już powiązane ze sportem: fitness trenerzy, zawodnicy mma, judo, boksu, grablingu, kettelbell lub bjj. Są to także osoby zafascynowane sportem i historia które przygode ze sportem zawodowym zaczynają w ten niezwykły sposób.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*