Historia złota w Europie

Złoto będące metalem szlachetnym, od wieków ma bardzo ważne znaczenie w historii ludzkości. Bezsprzecznie kojarzy się z bogactwem i było miernikiem dobrobytu oraz decydowało o bezpieczeństwie ekonomicznym kraju. Nasza historia jest bardzo mocno z nim związana i mimo upływu czasu nadal pozostaje jednym z najważniejszych kruszców na świecie, jego znaczenie jest nadal ogromne, gdyż nie traci na wartości i zapewne jeszcze długo tak pozostanie. W dzisiejszym odcinku dowiesz sią o początkach złota i jak wyglądało to w Europie.

2 komentarze

  1. Ja mam pytanko na ktore nikt mi nie potrafi udzielic odpowiedzi.
    Przed druga wojna Niemcy byly bankrutem. Zaraz po wojnie Niemcy mialy drugie co do wielkosci zasoby zlota na swiecie. Wiadomo komu zostalo ono ukradzione. I zaraz po wojnie Niemcy cale to zloto zlozyly w USA.
    Dlaczego Niemcy uznaly, ze zloto zrabowane Polakom i Zydom bedzie bezpieczne w zydowskim kraju? Dlaczego Zydzi nie probuja sobie z tego wyplacac odszkodowan?

  2. Celem II w..s mogła być potrzeba utworzenia i sfinansowania państwa Izrael. Cała ideologia tej wojny mogła mieć podwaliny w powstaniu tego państwa. Trzeba było doprowadzić do rzezi aby ,,pomóc” im się tam osiedlić. Obecne wydarzenia pokazują że ekspansja trwa dalej tyko zmieniła nazwę i region na docelowy. Tylko takie wyjaśnienie zaczyna mi tu pasować.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*