„Dni Kultury Antycznej – Dziedzictwo Starożytności” w Warszawie
28-30 września 2017
IIIDni Kultury Antycznej będą trzydniową imprezą edukacyjną, przybliżającą uczestnikom
i odwiedzającym historię i kulturę czasów starożytnych oraz pokazywać wpływ tej epoki na czasy późniejsze. Organizatorem jest Społeczność XLVIII L.O. im. Edwarda Dembowskiego, Społeczność Gimnazjum nr 14 im. Leopolda Staffa oraz Fundacja Legio I Adiutrix.
Starożytność położyła podwaliny pod naszą obecną cywilizację. Prawo, filozofia, zasady gramatyczne, matematyka czy choćby organizacja wojskowa pochodzi w większości z antyku. To ta epoka stworzyła podwaliny pod średniowiecze, jego obraz oraz kolejne epoki do dnia dzisiejszego łącznie.
Dlatego trzecia edycja poza promowaniem wiedzy z zakresu historii i kultury czasów antycznych, nawiązywać będzie także do średniowiecza europejskiego, jego historii, osiągnięć i spuścizny.
Dwa pierwsze dni przeznaczone są na wykłady dla młodzieży szkolnej z Dzielnicy ochota. 30 września odbędzie się główna impreza plenerowa przy ul. Barskiej 32 w Warszawie
Strona wydarzenia https://www.facebook.com/events/1673173949651574/?fref=ts
Zdjęcia z poprzedniej edycji: