Jesienna eksploracja Krakowa z Małopolskim Instytutem Kultury

Jeśli chcesz spotkać się oko w oko z pracami Jerzego Nowosielskiego i zrozumieć, skąd bierze się obecnie tak wielkie zainteresowanie jego malarstwem, jeśli chcesz zgubić się w kazamatach jednego z największych fortów Twierdzy Kraków, a na koniec sprawdzić, jak przejść przez Kraków bez zegarka, mierząc przy tym precyzyjnie czas – zapraszamy na cykl wrześniowych spotkań weekendowych.

Małopolski Instytut Kultury już od kilku lat organizuje tematyczne spacery, które niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Lista miejsc oraz program zwiedzania ustalane są w oparciu o wieloletnie doświadczenie, we współpracy ze sprawdzonymi przewodnikami.

Program spacerów we wrześniu:

5.09.2015, godz. 16.00: Postać św. Franciszka w sztuce i myśli Jerzego Nowosielskiego, na przykładzie wystroju kościoła oo. Franciszkanów Reformatów na Azorach – o dziełach Jerzego Nowosielskiego zaprojektowanych specjalnie dla kościoła na Azorach opowie Krystyna Czerni, autorka licznych książek o artyście.

12–13.09.2015, godz. 10.00, 12.00, 14.00, 16.00: Do Fortu nr 44 Tonie! – o miejscu opowiadać będą specjaliści z dziedziny architektury fortecznej zaprzyjaźnieni z Fundacją Janus, gospodarzem miejsca.

19.09.2015, godz. 15.00: Czasu już więcej nie będzie – spacer śladami Jerzego Nowosielskiego. O twórczości sakralnej Jerzego Nowosielskiego opowie Jagoda Żarnowiecka, historyczka sztuki.

26.09.2015, godz. 12.00: W samo południe – spacer szlakiem krakowskich zegarów słonecznych. O specyfice odmierzania czasu za pomocą rozmaitych zegarów słonecznych opowie Dariusz Oczki, gnomonik.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego konieczna jest rezerwacja (z wyjątkiem spaceru 5.09.2015, który nie wymaga rezerwacji).

Więcej informacji na http://mik.krakow.pl/spacery.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*