Kolejna edycja Targów Książki Historyczne w Warszawie

29. edycja Targów Książki Historycznej odbędzie się w dniach 25-28 listopada 2021 tradycyjnie już w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Swoją ofertę zaprezentuje blisko 120 wydawnictw. Patronat nad imprezą objął portal Historykon.pl. Wstęp wolny.

Tak jak dotychczas i 29. edycja będzie strefą popularyzacji literatury historycznej, miejscem spotkań z wydawcami, wymiany doświadczeń i korzystnych zakupów. Bogaty program czterodniowych Targów obfituje w panele dyskusyjne, konferencje, spotkania autorskie, prezentacje gier strategicznych i planszowych. Od lat Targom Książki Historycznej towarzyszy Salon Książki Muzealnej prezentujący ofertę wydawniczą wielu polskich muzeów.

Pierwszego dnia Targów nastąpi uroczyste ogłoszenie laureatów konkursu na najlepszą książkę historyczną roku – KLIO. Nagroda KLIO przyznawana jest w czterech kategoriach: autorskiej – za indywidualny wkład autora w popularyzację historii; monografia naukowa – za merytoryczny wkład w poznawanie historii; edytorskiej – dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli…; varsaviana – za wkład w popularyzację historii Warszawy. Mecenat nad Nagrodą KLIO sprawuje Stowarzyszenie Autorów i Wydawców Copyright Polska. Mecenasem Nagrody w kategorii varsaviana jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Organizatorem Targów Książki Historycznej jest Fundacja Historia i Kultura oraz Porozumienie Wydawców Książki Historycznej, Muzeum Zamek Królewski w Warszawie i Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Mecenasem i Wyłącznym Sponsorem Targów jest PGNiG.

Targi Książki Historycznej

Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie

25-27 listopada, w godzinach 10.00-18.00

28 listopada, w godzinach 10.00-17.00

Wstęp bezpłatny

Więcej informacji: http://historiaikultura.pl/targi-ksiazki-historycznej/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*