Koncert Andrzeja Kołakowskiego

Dnia 22 lutego o godzinie 19:00 rozpocznie się koncert Andrzeja Kołakowskiego w ramach zbliżającego się Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Miejscem, gdzie wraz z bardem będzie można zanucić pieśni o niezłomnych Bohaterach będzie Mocart Klub Muzyczny, który znajduje się przy ul. Ducha Św. 6. Wstęp wolny.

Na miejscu będzie można zakupić płyty.

Andrzej Kołakowski od wielu lat koncertuje wykonując swoje piosenki o tematyce historyczno-religijno-społeczno-politycznej, przy akompaniamencie gitary. Obecnie daje koncerty w Polsce i za granicą.

Inspiracji szuka w zwykłym człowieku; w ideałach i wartościach. Znajdują one odbicie w historii, stąd też ballady historyczne, które tworzy służą nie tylko upamiętnieniu osób i wydarzeń, ale ukazaniu znaczenia tych wielkich wartości w życiu ludzkim. Nakładem Fundacji Antyk, zostały wydane: kaseta „Kontrrewolucja”, wznowiona w postaci płyty kompaktowej w sierpniu 2009, oraz płyta „Oskarżeni o wierność”, nagrane z towarzyszeniem skrzypka Kazimierza Zagórskiego. Trzecia płyta, zawierająca piosenki Włodzimierza Wysockiego została wydana przez wydawnictwo Antyk w listopadzie 2010.

W roku 2013 nakładem Antyku ukazały się dwa dwupłytowe wydawnictwa: Requiem dla poległych, oraz Ktoś nam zabrał młodzieńcze marzenia. Ta ostatnia zawiera piosenki z lat dziewięćdziesiątych, tyczące się tematyki bardziej uniwersalnej i ogólnej. Jest to remastering kasety demo nagranej „do szuflady” około 1995 roku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*