Koncert z okazji 100. Rocznicy powstania Legionów Polskich

8 listopada 2014 roku Polski Chór Kameralny organizuje koncert z okazji 100. rocznicy powstania Legionów Polskich pt. Pieśni Legionowe, który odbędzie się o godz. 18:00 w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku.

Z okazji setnej rocznicy utworzenia przez Józefa Piłsudskiego Legionów Polskich Polski Chór Kameralny pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego zaprezentuje Pieśni Legionowe na chór mieszany a cappella w opracowaniu Ireneusza Łukaszewskiego. 

logo polskichorkameralny_MAŁEPieśń, którą niosły usta Legionistów wyrażała ambicje, pragnienia, tęsknoty i nostalgię za wolną Ojczyzną! Zaprezentowane utwory ukażą emocje towarzyszące żołnierzom, którzy w sierpniu 1914 wyruszyli z krakowskich Oleandrów w bój o upragnioną niepodległość.  

Spośród bogactwa twórczości powstałej w Legionach Polskich w latach 1914-1918, Polski Chór Kameralny zaprezentuje 13 utworów, które również ukazały się na płycie Pieśni Legionowe we współczesnym opracowaniu Ireneusza Łukaszewskiego. Płyta powstała na zamówienie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, a nagrania dokonano w listopadzie 2013 roku w studio koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Koncert wzbogaci prelekcja prof. dr hab. Grzegorza Nowika, wybitnego historyka związanego z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz wystawa Każdy się liczy… zorganizowana przy współpracy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Koncert objęty patronatem medialnym: TVP Historia, Mówią Wieki, TVP Gdańsk, Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Historykon.pl

image004

Wystąpią:

Polski Chór Kameralny  

Jan Łukaszewski – dyrygent

Prof. dr hab. Grzegorz Nowik – prelegent

Organizatorzy:

Polski Chór Kameralny

Współorganizator:

Nadbałtyckie Centrum Kultury

W trakcie koncertu będzie możliwość zakupienia płyty!

Bilety w cenie:

Ulgowy 15 zł, Normalny 30 zł

do nabycia w siedzibie Polskiego Chóru Kameralnego (poniedziałek-piątek godz.9:00-16:00) Ul. Opata Jacka Rybińskiego 24, Gdańsk-Oliwa oraz na godzinę przed koncertem w Ratuszu Staromiejskim.

Telefon: 58 552-41-73  www.polskichorkameralny.pl  

Więcej informacji: http://www.polskichorkameralny.pl/doc_1112.html

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*