Madonna z Dzieciątkiem Jezus odnaleziona

Madonna z Dzieciątkiem Jezus: policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odnaleźli obraz skradziony przed ćwierć wieku.

W 1992 roku doszło do włamania do jednego z kościołów powiatu polkowickiego. Policja z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa nie może jednak podać do informacji, o którą parafię dokładnie chodzi. Przez 25 lat poszukiwany był wpisany do krajowego rejestru zabytków obraz „Madonna z dzieciątkiem Jezus”.
Do zakresu obowiązków policji należy również zwalczanie przestępczości przeciw dziedzictwu narodowemu. Odnalezienie XVIII wiecznego obrazu po ćwierć wieku można uznać za niebywały sukces Wrocławskiego Wydziału Kryminalnego. Obraz został odnaleziony w jednym z prywatnych wrocławskich mieszkań i obecnie policjanci będą starać się dowiedzieć, jaką drogę przebyła Madonna zanim trafiła w ręce prywatnego właściciela. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności i zamknięciu sprawy tajemniczego zniknięcia „Madonna z Dzieciątkiem Jezus” po ćwierć wieku ma powrócić do swojej dawnej parafii.

Źródła: KWP we Wrocławiu, policja.pl, gazetawroclawska.pl

Fot.: policja.pl

Marcin Majchrzak

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*