„Mieszko I” Jerzy Strzelczyk | Patronat medialny

Pierwsza książka wyjątkowej serii Poczet władców!

Portal Historykon.pl objął kolejną książkę profesora Jerzego Strzelczyka patronatem medialnym.

Mieszko I był wybitnym przywódcą, o którego życiu wiemy stosunkowo dużo. Znamy jego cele polityczne i sposoby ich realizacji. Wiemy też sporo o jego życiu rodzinnym: o kolejnych żonach i dzieciach. Jednak ten pierwszy historyczny władca i budowniczy państwa polskiego jawi się jako postać nieco tajemnicza. Pochodzenie Mieszka nie jest jasne, znaczenie imienia niepewne, a metody sprawowania władzy nad wielkim terytorium nie do końca znane.

Jerzy Strzelczyk to uczony europejskiego formatu, który przybliża postać Mieszka I. Poczynając od roku 963, kiedy to młody władca wkracza na arenę wielkiej polityki, a trzy lata później w krąg krajów chrześcijańskich, autor przedstawia kolejne etapy formowania się młodego państwa. Jerzy Strzelczyk odsłania początki budowy organizacji kościelnej, sojusz z Cesarstwem Niemieckim, a także podbój kolejnych terytoriów. Odkrywamy tajemnicę słynnego testamentu władcy, by móc stwierdzić, jak „wielki i godny pamięci” był ten władca.

Już w styczniu pojawi się druga część serii „Poczet władców”! Będzie to biografia Bolesława Kędzierzawego autorstwa Magdaleny Biniaś-Szkopek!

„Mieszko I” Jerzy Strzelczyk

Wydawnictwo Poznańskie

Okładka miękka

Format 145×205 mm

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*