Muzeum Narodowe w Warszawie 20 maja 2014 roku skończy 152 lata!

Z tej okazji Muzeum przygotowało program oprowadzań poświęconych historii i działalności MNW. Także tego dnia muzealne magazyny, na co dzień zamknięte dla publiczności, zostaną otwarte tylko na jedną godzinę! Uczestników tych wydarzeń (oprowadzanie o godz. 15.00) wyłoni konkurs – szczegóły poniżej

Autor nieznany, Muzeum Sztuk Pięknych w Warszawie. Galeria w Domu Neprosa przy ul. Wierzbowej 11 - fragment ekspozycji malarstwa włoskiego, 1900-1906
Autor nieznany, Muzeum Sztuk Pięknych w Warszawie. Galeria w Domu Neprosa przy ul. Wierzbowej 11 – fragment ekspozycji malarstwa włoskiego, 1900-1906

Program obchodów 152. rocznicy powstania Muzeum Narodowego w Warszawie

20 maja / wtorek

15.00
Urodziny Muzeum – zamknięte oprowadzania dla dorosłych po Muzeum

Wyjątkowe oprowadzania przygotowane przez pracowników Muzeum, którzy opowiedzą o swojej pracy i pokażą dzieła niewystawiane obecnie w galeriach. Magazyny, na co dzień zamknięte dla publiczności, zostaną otwarte tylko na jedną godzinę!
Zapraszamy do obejrzenia: Magazynu malarstwa XX wieku, Magazynu ceramiki, Magazynu tkanin, Zbiorów Ikonograficznych i Fotograficznych, Malarstwa europejskiego XIX wieku (zbiory magazynowe), Zbiorów Sztuki Orientalnej, Gabinetu Monet i Medali, Magazynu Biblioteki i Czytelni.
czas trwania oprowadzania: ok. 60 min

Uczestników oprowadzań wyłoni konkurs:
Aby uczestniczyć w wyjątkowych oprowadzaniach po MNW, należy przesłać odpowiedź na poniższe pytanie na adres: [email protected] do 16 maja 2014 r. do godz. 12.00. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Pierwsze 45 osób weźmie udział w zwiedzaniu.
Pytanie konkursowe:
Kiedy powstało Muzeum i pod jaką nazwą?
16 maja laureaci konkursu otrzymają informację, do której grupy zwiedzających zostali przydzieleni. Temat zwiedzania będzie wybrany losowo.

17.00
Muzeum Narodowe w Warszawie 1862–2014 – otwarte oprowadzanie dla dorosłych

Muzeum Narodowe w Warszawie ma już 152 lata! Jakie były początki tej instytucji? Skąd pochodzą zbiory Muzeum? Dlaczego jeden z dziedzińców przy gmachu Muzeum w Alejach Jerozolimskich jest nazwany imieniem Stanisława Lorentza? O tym i o wielu innych faktach i ciekawostkach dowiedzą się Państwo podczas oprowadzania poświęconego historii MNW.
zbiórka w Holu Głównym / obowiązuje bilet wstępu do Muzeum / liczba miejsc ograniczona

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*