Odkryto nieznany film, na którym uwieczniono Amelię Earhart

Amerykański kolekcjoner wszedł w posiadanie taśmy filmowej, na której uwiecznione zostało powitanie amerykańskiej pilotki Amelii Earhart. Film pochodzi z okresu na krótko po pierwszym dziejowym locie kobiety przez Atlantyk.

Amerykański kolekcjoner Mike West nabył ostatnio kilka przedmiotów do swojej kolekcji. Jednym z nich było pudło, wewnątrz którego znajdowała się taśma filmowa firmy Kodak. W pudełku znajdowała się także lista tego, co zostało nagrane na dołączonej taśmie. Kolekcjoner odnalazł na niej nazwisko Amelii Earhart. Nagranie z pilotką trwa około 30 sekund. Na nagraniu widać Earhart, która przemawia przez radiowy mikrofon na płycie lotniska. Pozostałe osoby, które zostały uwiecznione na nagraniu witają amerykańską pilotkę owacyjnie. Udało się ustalić, że film został nagrany w 1928 lub 1929 roku na lotnisku Le Roy w stanie Nowy Jork.

Film zobaczyć można TUTAJ

Amelia Earhart przyszła na świat w 1897 roku. Była amerykańską pilotką i dziennikarką. W 1928 roku jako pierwsza w dziejach kobieta-pasażer przeleciała przez Ocean Atlantycki. Cztery lata później ponownie przeleciała przez Atlantyk – tym razem to ona zasiadła za sterami samolotu. W 1937 roku w czasie próby okrążenia kuli ziemskiej zaginęła w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach. Dwa lata później, w 1939 roku pilotkę oficjalnie uznano za zmarłą.

Źródło: kwch.com

Hubert Nowak

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*