Odkryto XIV – wieczna figurę Matki Bożej w rzece Sar w Hiszpanii

Fernando Brey Quintela, mieszkaniec Galicji poinformował o wyjątkowym znalezisku. Podczas wędkowania trafił na zabytkowa figurę Matki Bożej zanurzona w rzece Sar.

Wędkarz dokonał wyjątkowego odkrycia zupełnie przypadkiem. 15 czerwca łowił ryby w rzece Sar w północno – zachodniej Hiszpanii. W pewnym momencie zauważył w wodzie nietypowy obiekt.

Dostrzegł, że kamienny posag pochodzący z miejscowości A Estrada przedstawia postać Matki Bożej, trzymającej na rękach Jezusa. Choć figura nie była kompletna, to była przyozdobiona aniołami i koroną, co sugeruje, że chodzi o Matkę Boża Królową.

Jak wynika ze wstępnych badań przeprowadzonych przez zespół archeologów dzięki współpracy z urzędem miasta Santiago de Compostela, kamienna figura została wykonana w XIV w.

Rząd autonomiczny Galicji poinformował w poniedziałek, że rzeźba została przewieziona do Muzeum Pielgrzymowania w Santiago de Compostela. Będą tam prowadzone szczegółowe badania figury z granitu, które pozwolą ustalić jej dokładny wiek czy wartość.

Według ekspertów, znaleziony w hiszpańskiej rzece kamienny artefakt w przeszłości stanowił element dekoracji jednej z budowli nieopodal Santiago de Compostela.

Źródło: polsatnews.pl                                                                                      

Fot. YouTube/ CorreoTelevisión Santiago de Compostela

Karolina Deska

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*