Ostatnie wydarzenia z kalendarium historycznego

Pancerna potęga PRL | Patronat medialny

Pancerna potęga PRL | Patronat medialny

Nasz portal stara się wspierać ważne inicjatywy i publikacje o tematyce historycznej. Niewątpliwie do takiej należy zaliczyć wydawnictwo „Wozów Bojowych Świata”, których najnowszy numer „Pancerna Potęga PRL” został przez nas objęty patronatem medialnym.

Publikacja w całości została poświęcona rozwojowi broni pancernej w Polsce w latach 1945–1990. Rządzący wówczas Polską komuniści przywiązywali dużą wagę do rozwoju sił zbrojnych, w tym broni pancernej. O ile w 1945 roku polska armia miała niespełna 500 czołgów i dział pancernych, to w latach 1975–1985 liczba samych tylko czołgów będących na uzbrojeniu Wojska Polskiego sięgała 3 500 sztuk. Sprzęt pancerny w dużej mierze produkowany był w kraju, choć były to głównie licencje wozów z ZSRR. W czasach PRL polskie wojska pancerne osiągnęły swoją największą liczebność.

Historię ich rozwoju prezentuje właśnie najnowszy tomik „Wozów Bojowych Świata”. Ponadto w numerze znalazła się monografia czołgu T-55AM Merida oraz niezwykle interesujący wywiad z pancerniakiem płk. Krzysztofem Gajem, który od strony praktycznej opowiada o użytkowaniu czołgów. Od czwartku numer będzie dostępny w salonach prasowych w całym kraju, a obecnie jest dostępny na stronie internetowej wydawcy www.wozybojowe.pl. Już niebawem będzie można przeczytać recenzję numeru na naszym portalu, a także wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą będzie owa pozycja.

  • tofik

    Kiedy będzie w empikach?

  • tofik

    Kiedy będzie w empikach?

PartnerzyPrzewiń do góry