Patriotyzm Jutra: dotacje przyznane!

Muzeum Historii Polski po raz kolejny rozstrzygnęło konkurs w ramach programu operacyjnego „Patriotyzm Jutra” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym roku 107 projektów otrzymało dotacje na łączną kwotę 2 mln złotych.

Zainteresowanie tegoroczną edycją konkursu było rekordowe. Zespół Sterujący programu rozpatrzył blisko 1020 wniosków. Wybranym projektom przyznano dotacje od 5 tys. do ponad 30 tys. złotych.

Wśród wybranych projektów zgłoszonych przez fundacje, lokalne stowarzyszenia, biblioteki, domy kultury, regionalne muzea z całej Polski – zarówno z dużych miast, jak i małych ośrodków – znalazły się projekty oparte na organizacji warsztatów i gier miejskich, projekty realizowane w ramach tzw. archiwistyki społecznej, historii mówionej, których efekty – indywidualne historie zachowywane w różnych formach (relacji pisanych, dźwiękowych) – będą wykorzystywane w różnorodnych działaniach edukacyjnych. Nagrodzono także liczne projekty wystawiennicze i wydawnicze, zarówno te tradycyjne, jak i te realizowane w ramach projektów internetowych (wirtualnych wystaw, multimedialnych pakietów edukacyjnych).

 

Za: Muzeum Historii Polski

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*