Piękna bestia – historia jednej z najokrutniejszych kobiet świata opowiedziana przez jej niewolnicę | Patronat medialny

Do polskich księgarń trafiła książka Piękna Bestia autorstwa Alberto Vasquez Figureoa. Historię Irmy Grese jednej z najokrutniejszych kobiet świata rozpoczyna opowieść kobiety, która w obozie była jej niewolnicą.

„Piękna bestia” to powieść o Irmie Grese, jednej z najbardziej okrutnych i krwawych kobiet w historii świata. Była ona Piekna_bestia_okladka frontnadzorczynią bloków żeńskich w kilku obozach koncentracyjnych i perwersyjną sadystką. Jest odpowiedzialna za śmierć setek kobiet. Więźniowie nazywali ją aniołem śmierci, piękną bestią czy jędzą z Belsen. Po wojnie została osądzona i skazana na karę śmierci w wieku zaledwie 22 lat. Grese nie okazała skruchy. Wyrok został wykonany 13 grudnia 1945 roku o godz. 9:34 w więzieniu w Hameln.

Jej historię opowiada kobieta, która, mając 12 lat, została seksualną niewolnica Grese:

[…] Po zakończeniu wystąpienia […] podeszła do niego elegancka staruszka. Kiedyś musiała być wyjątkową pięknością i do tej pory zachowała część dawnej urody . Słuchała wykładu ze szczególną uwagą, a teraz zbliżyła się, aby wręczyć wizytówkę, na tyle której widniały napisane na czerwono
i podwójnie podkreślone słowa „Piękna bestia”.
– Byłam jej niewolnicą, a oto dowód – powiedziała, odchylając nieco sukienkę, aby pokazać mały tatuaż na ramieniu. – Jeśli chce pan znać szczegóły, proszę do mnie zadzwonić.

Alberto Vázquez-Figueroa to jeden z najpoczytniejszych hiszpańskich pisarzy. Jego książki sprzedały się w ponad dwudziestu pięciu milionach egzemplarzy. Jest autorem ponad pięćdziesięciu powieści, wiele z nich zostało przetłumaczonych i wydanych w około trzydziestu krajach z całego świata.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*