Policja schwytała kolekcjonera zabytkowych monet. Posiadał ich ponad 1500, za co grozi do 10 lat więzienia

W Kazimierzu Dolnym policja aresztowała 53 – letniego poszukiwacza skarbów, który zgromadził ponad półtora tysiąca zabytkowych monet oraz blisko 70 artefaktów. Zgodnie z prawem przywłaszczenie zabytków znalezionych w ziemi i mające status szczególnego znaczenia dla kultury zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Funkcjonariusze policji na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Puławach, dokonali w poniedziałek przeszukania u 53-letniego mieszkańca gminy Kazimierz Dolny. Poszukiwacz był już wcześniej podejrzewany o poszukiwanie zabytków bez pozwolenia.

W mieszkaniu podejrzanego znaleziono ponad 1500 monet oraz 70 sztuk równego rodzaju artefaktów, czyli biżuterii i odznaczeń. Policjanci również zabezpieczyli wykrywacz metali, którym prawdopodobnie podejrzany szukał „skarbów”.

Poszukiwacz usłyszał zarzut przywłaszczenia zabytkowych monet i artefaktów mających status dobra o szczególnym znaczeniu dla kultury. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło i Fotografia: Polsat News

AW

2 komentarze

  1. Jak przywłaszczył? Jakby on ich nie znalazł to nadal te monety i zabytki gniły by w ziemi. Największe gówno w prawie jest właśnie przy tym jak Polak coś znajdzie, wtedy państwo chcę mu to jak najszybciej zabrać 🙂

  2. ktoś nakopał się złomu i monet jakich w ziemi pełno i wielką afere robia , i tak zgniło by w ziemi , gdyby nie ten poszukiwacz .. powinni mu jeszcze dziekować ze to wykopał i ocalił od zgnicia . niestety nase debilne żydowskie władze , jak widać szukują jakiś przewrót ( zapewne juz niedługo żydostwo się upomnie o ziemie , kamienice i to co w ziemi ) a policja powinną być solidarna z narodem polskim i zostawić poszukiwaczy w spokoju !!! bo nawet sami profesorowie archeologi mówia , że to debilne prawo tylko utrudnia im prace , a od 1 stycznia 2018 to już żaden poszukiwacz nie bedzie z nimi współpracował .. a żeby cała rodzina do 5 pogolenia gniła w nędzy , tego kto wprowadził tą ustawe !!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*