Ostatnie wydarzenia z kalendarium historycznego

Policja schwytała kolekcjonera zabytkowych monet. Posiadał ich ponad 1500, za co grozi do 10 lat więzienia

Policja schwytała kolekcjonera zabytkowych monet. Posiadał ich ponad 1500, za co grozi do 10 lat więzienia

W Kazimierzu Dolnym policja aresztowała 53 – letniego poszukiwacza skarbów, który zgromadził ponad półtora tysiąca zabytkowych monet oraz blisko 70 artefaktów. Zgodnie z prawem przywłaszczenie zabytków znalezionych w ziemi i mające status szczególnego znaczenia dla kultury zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Funkcjonariusze policji na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Puławach, dokonali w poniedziałek przeszukania u 53-letniego mieszkańca gminy Kazimierz Dolny. Poszukiwacz był już wcześniej podejrzewany o poszukiwanie zabytków bez pozwolenia.

W mieszkaniu podejrzanego znaleziono ponad 1500 monet oraz 70 sztuk równego rodzaju artefaktów, czyli biżuterii i odznaczeń. Policjanci również zabezpieczyli wykrywacz metali, którym prawdopodobnie podejrzany szukał „skarbów”.

Poszukiwacz usłyszał zarzut przywłaszczenia zabytkowych monet i artefaktów mających status dobra o szczególnym znaczeniu dla kultury. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło i Fotografia: Polsat News

AW

  • Echo

    Jak przywłaszczył? Jakby on ich nie znalazł to nadal te monety i zabytki gniły by w ziemi. Największe gówno w prawie jest właśnie przy tym jak Polak coś znajdzie, wtedy państwo chcę mu to jak najszybciej zabrać 🙂

  • Polak

    ktoś nakopał się złomu i monet jakich w ziemi pełno i wielką afere robia , i tak zgniło by w ziemi , gdyby nie ten poszukiwacz .. powinni mu jeszcze dziekować ze to wykopał i ocalił od zgnicia . niestety nase debilne żydowskie władze , jak widać szukują jakiś przewrót ( zapewne juz niedługo żydostwo się upomnie o ziemie , kamienice i to co w ziemi ) a policja powinną być solidarna z narodem polskim i zostawić poszukiwaczy w spokoju !!! bo nawet sami profesorowie archeologi mówia , że to debilne prawo tylko utrudnia im prace , a od 1 stycznia 2018 to już żaden poszukiwacz nie bedzie z nimi współpracował .. a żeby cała rodzina do 5 pogolenia gniła w nędzy , tego kto wprowadził tą ustawe !!

PartnerzyPrzewiń do góry