Prezentacja książki „Tajemnice Bletchley Park”

Dnia 5 listopada 2013 r. w Warszawie odbędzie się prezentacja książki „Tajemnice Bletchley Park” .

Książka Sinclaira McKaya, opublikowana w wydawnictwie „Muza” to monograficzna powieść poświęcona słynnemu ośrodkowi dekryptażu w Wielkiej Brytanii. Autor opowiada o organizowanych tam koncertach wi…rtuozów światowej klasy, spektaklach teatrów amatorskich, o jeździe na łyżwach po zamarzniętym jeziorze i przelotnych romansach w odosobnionym, wiejskim zaciszu. Pokazuje, jak naprawdę wyglądało życie młodych ludzi, których okryte tajemnicą wysiłki przyczyniły się do zwycięstwa.

W książce obecny jest wątek polskich kryptologów Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego, Jerzego Różyckiego, których wkład w łamanie tajemnic Enigmy został niedawno doceniony przez brytyjskie władze i uhonorowany pamiątkową tablicą w ośrodku. „Tajemnice Bletchley Park” spodobają się nie tylko czytelnikom książek historycznych i literatury faktu, ale zainteresują również fanów fabularnych opowieści.

W spotkaniu udział wezmą: dr Władysław Bułhak, dr hab. Grzegorz Nowik, prof. dr hab. Henryk Ćwięk i dr Marek Grajek. Prowadzenie: dr hab. Tadeusz Rutkowski.

Miejsce: „Przystanek Historia” , ul. Marszałkowska 21/25. Zapraszamy!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*