Spotkanie z Wacławem Holewińskim – autorem książki „Honor mi nie pozwala”

Zapraszamy na spotkanie z Wacławem Holewińskim autorem książki „Honor mi nie pozwala”. Książka została objęta przez nasz portal patronatem medialnym.

https://www.facebook.com/events/1666804930226757/

9 listopada 

godzina 18:30

Cafe Niespodzianka

Marszałkowska 7

Warszawa

W styczniu 1945 r. Stanisław Ostwind-Zuzga, major Narodowych Sił Zbrojnych, zostaje aresztowany. Urząd Bezpieczeństwa przewozi go do aresztu w Otwocku i tam torturami próbuje zmusić do współpracy z Sowietami. Major nie daje się złamać. Miesiąc później zostaje zamordowany.

Stanisław Ostwind to postać wyjątkowa na kartach polskiej historii. I dla wielu niewygodna. Żyd, legionista, policjant, żołnierz oskarżanych o faszyzm Narodowych Sił Zbrojnych. Patriota. Honor mi nie pozwala jest zapisem historii majora –  Żołnierza Wyklętego. Autor nadał jej formę listów, jakie bohater – Ostwind – pisze do ukochanej żony. Listy te są wyznaniem miłości, a zarazem spowiedzią człowieka, który spogląda wstecz na swoje życie, szukając odpowiedzi na dręczące go pytania. Czym jest polskość i patriotyzm? Co to znaczy być Żydem i Polakiem jednocześnie? Czym wreszcie jest honor?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*