Wykłady z cyklu „Odsłony wystawy głównej” w Muzeum Historii Żydów Polskich

Dnia 12 listopada 2013 o godz. 18.00 w Muzeum Historii Żydów Polskich odbędzie się wykład prof. Barbary Kirshenblatt-Gimblett  z New York Uniwersity pt. „Polin: legendy o przybyciu”. Cykl wykładów wokół wystawy głównej Muzeum Historii Żydów Polskich, nawiązujących do jej narracji i treści historycznych, będzie uchyleniem rąbka tajemnicy o jej zawartości i zachętą dla szerokiej publiczności do jej odwiedzenia po otwarciu w połowie 2014 r.

Podczas wykładów historycy i kuratorzy opowiedzą o procesie powstawania wystawy i od kulis ukażą problemy, z jakimi się zmagali w trakcie jej tworzenia. Zaprezentowane zostaną poszczególne galerie wystawy głównej w porządku chronologicznym.

Natomiast prof. Barbara Kirshenblatt-Gimblett przedstawi koncepcję galerii „Las”, wprowadzającej widzów na wystawę główną. „Las” to przestrzeń, w której zwiedzający usłyszą legendy o przybyciu Żydów na ziemie polskie i o tym, dlaczego tu zostali. W czasie wykładu odbędzie się czytanie trzech legend: o Polin, o Esterce i królu Kazimierzu Wielkim oraz o przybyciu i przyjęciu Żydów w Polsce.

Wstęp jest wolny.

Miejsce: sala projekcyjna

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*