Zagłosuj na wystawę „Walka i Cierpienie” w finale Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku!

Wystawa czasowa Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zatytułowana „Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej” wraz z międzynarodowym projektem wystawienniczym o tej samej nazwie znalazła się w finale 13. edycji Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku w kategorii „Wystawa”. O ostatecznych wynikach zdecydują internauci uczestniczący w głosowaniu, które potrwa do końca czerwca.

Aby zagłosować:

  • wybierz po 1 wydarzeniu z każdej kategorii i kliknij „GŁOSUJ”,
  • podaj adres e-mail, zapoznaj się z regulaminem i potwierdź to, a następnie kliknij „WYŚLIJ”,
  • zaloguj się na swoją skrzynkę e-mail i w wiadomości otrzymanej od organizatora Plebiscytu potwierdź swoje głosy, klikając we wskazany link.

Zapraszamy do oddania głosu na wystawę, jak i do odwiedzenia ekspozycji w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Ekspozycja czasowa „Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej”, otwarta 1 września 2019 roku, jest projektem interdyscyplinarnym, opartym na rozmaitych formach, mediach i rozwiązaniach scenograficznych. Wszystkie te zabiegi i działania składają się na spójną opowieść o polskim doświadczeniu II wojny światowej, ze szczególnym uwydatnieniem grozy i tragizmu tamtych czasów. Wystawa ma przemyślaną strukturę z precyzyjnie odmierzoną chronologią i dramaturgią, pozwalającą zapoznać się z wieloma kwestiami dotyczącymi okresu wojny. Intencją twórców wystawy było poruszenie emocji osób zwiedzających tak, by w jak najbardziej sugestywny sposób opowiedzieć o okropieństwach  II wojny światowej, poprzez wydarzenia i zjawiska wskazujące na wyjątkowość polskiego doświadczenia. 

Wystawie czasowej towarzyszył międzynarodowy projekt wystawienniczy „Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej”, będący owocem współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Jego inauguracja miała miejsce 15 sierpnia 2019 r. Wystawa została zaprezentowana w 151 miejscach, w 66 krajach świata, na 6 kontynentach. Była to największa tego typu akcja informacyjna dotyczącą II wojny światowej w historii polskiej dyplomacji. Koordynatorami prac nad wystawą w placówkach zagranicznych były: ambasady, konsulaty, instytuty polskie lub stałe przedstawicielstwa RP, które do prezentacji jej wybrały interesujące i znane w przestrzeni publicznej miejsca. O polskim doświadczeniu II wojny światowej, tragizmie wojny i staraniach polskiego żołnierza o odzyskanie niepodległej ojczyzny dowiedzieli się mieszkańcy takich miast jak m.in. Waszyngton, Brasília, Meksyk, Edynburg, Wiedeń, Belgrad, Bangkok czy Canberra.

O wielkiej wartości i atrakcyjności przedsięwzięcia świadczy wysoka liczba zwiedzających, jak i liczne wyróżnienia, m.in. obecność wystawy czasowej wraz z towarzyszącym jej międzynarodowym projektem wystawienniczym we wspomnianym finale 13. edycji Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku organizowanego przez Muzeum Historii Polski.

Przypominamy, że na wystawę zagłosujesz na: http://whr.muzhp.pl/#vote

Wejdź na nasze www i zaplanuj zwiedzanie: https://bit.ly/2YjK14a

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*