Czarownice z Salem – odnaleziono miejsce egzekucji

Grupa pasjonatów odnalazła miejsce, gdzie w 1692 powieszono 19 osób oskarżanych o praktykowanie magii, słynne czarownice z Salem.

Badania zespołu trwały pięć lat. Grupa pod nazwą „Gallows Hill Project” precyzyjnie analizowała dokumenty procesowe, mapy, zdjęcia lotnicze oraz odczyty radarowe. Pomimo powszechnej wiedzy o miejscu procesu, dotąd miejsce samej egzekucji była owiana tajemnicą i budziła kontrowersje. Dopiero w XX wieku można było – dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii – odkryć właściwą lokalizację. Wcześniejsze założenia opierały się jedynie na aktach i zeznaniach.

Proctor’s Legde” to niewielkie zalesione wzgórze należące do miasta. To tam powieszono skazanych za czary. Badania nie stwierdziły pozostałości po szubienicy, co potwierdza legendę mówiącą o tym, iż nieszczęśników wieszano na drzewie.

Polowanie na czarownice w Salem rozpoczęło się 1 marca 1692 roku. Przed sądem stanęło około 80 osób – głównie starsze i ubogie kobiety. Po kilkumiesięcznym procesie 19 osób skazano na śmierć. Egzekucje odbywały się między 10 czerwca a 19 października 1692 roku. Wśród skazanych był również lokalny pastor, który odmówił dalszego udziału w aresztowaniach czarownic.

Źródło: poszukiwacze.org

Red. A. Grochowicz

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*