Chwała Bohaterom Szkoły Podchorążych Piechoty w Komorowie – koncert zespołu FORTECA

W ostatni wieczór wakacji i zarazem w przeddzień 75 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej zapraszamy na niecodzienny koncert. W muszli koncertowej w Ogródku Jordanowskim wystąpi historyczno-patriotyczny zespół FORTECA.

forteca_ostrowFORTECA, to zespół z ciekawym pomysłem na muzykę. Rockowo – metalowe brzmienie z dynamicznymi rytmami i melodyjnymi solówkami wprost idealnie wpasowało się w docelowy przekaz. A nie jest on banalny. Grupa w większości przypadków czerpie teksty z bogatej twórczości poetów tworzących w okresie II wojny światowej, tj.: K.K. Baczyński, W. Broniewski, czy F. Konarski. To właśnie historia tego okresu jest jedynym motywem ich twórczości.

„Nie chcemy, aby patriotyzm był pojmowany jedynie jako martyrologia, czy gra polityczna. Jesteśmy patriotami i chcemy poprzez swoją twórczość pokazać, jakie wydarzenia i ich bohaterowie doprowadziły do miejsca, w którym się teraz znajdujemy. Mamy nadzieję, że nasze utwory przybliżą Wam te losy. Patrzymy wstecz, ale także w przyszłość. To od nas, młodych ludzi zależy przyszłość naszej Ojczyzny. Dlatego: Nie pozwólmy Zapomnieć! Nie pozwólmy Przekłamać! Nie pozwólmy Powtórzyć”

WSTĘP WOLNY

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*