Cytadela Warszawska. Ochrona dziedzictwa kulturowego – perspektywy rozwoju | Konferencja

Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza na konferencję pt.: Cytadela Warszawska. Ochrona dziedzictwa kulturowego – perspektywy rozwoju. Konferencja ma za zadanie promowanie realizowanego przez Muzeum Niepodległości projektu rewitalizacji obiektów Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej pn.: Kompleksowa poprawa oferty kulturalnej i wzrost dostępności do kultury obiektów Muzeum Niepodległości w Warszawie poprzez rewitalizację i modernizację oddziału – Cytadeli Warszawskiej – w szczególności X Pawilonu, XI Pawilonu, Bramy Bielańskiej i dziedzińca, znajdującego się w Indykatywnym Wykazie Indywidualnych Projektów Kluczowych dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013 (IWIPK), Priorytet VI „Wykorzystanie walorów naturalnych i kulturowych dla rozwoju turystyki i rekreacji” dla Działania 6.1 „Kultura”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską, budżet państwa oraz budżet Samorządu Województwa Mazowieckiego.

2014-10-23 WglądówkaCelem konferencji jest zaprezentowanie zmiany projektowej, przedstawienie planów muzeum na przyszłość oraz przybliżenie uczestnikom nowych możliwości prezentacji oferty kulturalnej Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej po zakończeniu realizacji projektu, co nastąpi w połowie 2015 r. Udział w konferencji jest bezpłatny, ale będzie wymagał uprzedniej rejestracji poprzez wysłanie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej Muzeum Niepodległości www.muzeum-niepodleglosci.pl do 20 października 2014 r. na adres e-mailowy: [email protected].

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wernisaż wystawy Sybille Solidarności Europy, na której zaprezentowane będą sylwetki legendarnych wieszczek Sybilli. Przepowiednie sybillińskie pojawiły się we wczesnym okresie Cesarstwa Rzymskiego i dopełniane przez mędrców i pisarzy żydowskich oraz chrześcijańskich wywierały żywotny wpływ na rozwój kultury i duchowości europejskiej. Wystawa była m.in. prezentowana w sierpniu 2007 podczas Salonu Polskiego w Brukseli z okazji 50 rocznicy podpisania Traktatu Rzymskiego.

Na zakończenie konferencji Muzeum Niepodległości zaprasza na koncert zespołu Ensamble Pro Polonia W programie dzieła kompozytorów XIX i XX wieku, przepełnione narodowym duchem. Znajdą się wśród nich utwory Fryderyka Chopina – najwybitniejszego polskiego kompozytora doby zaborów, słynnego pianisty i polityka – Ignacego Jana Paderewskiego, wybitnego dyrygenta i pedagoga – Stanisława Moniuszki, a także innych twórców inspirujących się polskim folklorem i tradycją muzyczną: Maurycego Moszkowskiego, Grażyny Bacewicz, Artura Malawskiego, Romualda Twardowskiego i Czecha Davida Poppera.

Konferencja odbędzie się 23 października 2014 roku (czwartek) w Muzeum Niepodległości w Warszawie przy al. Solidarności 62 w godzinach 12.00-18.00.

Serdecznie zapraszamy!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*