Film Zamek | patronat medialny

Nasz portal objął patronatem medialnym bardzo ciekawy projekt filmowy. Już dzisiaj zachęcamy do wsparcia tego projektu – https://polakpotrafi.pl/projekt/zamek-film-dokumentalny

O FILMIE

Chcemy w tym filmie opowiedzieć o niezwykłych ludziach. O ludziach, których pracę wszyscy podziwiamy, choć na co dzień jej nie dostrzegamy.
O ludziach, o których niewiele wiemy, choć często ich widujemy. O ludziach, którzy poświęcili swoje życie sztuce, nie będąc jednak jej twórcami.

Bohaterami tego filmu będą konserwatorzy, monterzy i strażnicy jednego z najważniejszych budynków w Polsce. Zamek Królewski to miejsce magiczne, w którym czas płynie inaczej. Tu historia spotyka się z teraźniejszością, a cisza z wielkomiejskim zgiełkiem.

Pokażemy Wam Zamek od podszewki, zajrzymy do miejsc nikomu nieznanych, pokazując ich nieodkryte piękno.

Film będzie opowiadał o relacji człowieka ze sztuką i historią. O potrzebie pielęgnowania przeszłości, dbania o naszą tożsamość i korzenie.  Temat ten jest obecnie szalenie aktualny i coraz bardziej kłopotliwy. My jednak opowiemy o nim z humorem, bez pompatycznego zadęcia.

REALIZATORZY

REŻYSER – TADEUSZ KABICZ 

Student III roku Reżyserii na WRiTV w Katowicach.

Studiował polonistykę i kulturoznawstwo na UW. Uczył się w Przedszkolu Filmowym Andrzeja Wajdy oraz w Akademii Filmu i Telewizji. Prowadzi warsztaty teatralne i filmowe dla dzieci i młodzieży w Ognisku Teatralnym „U Machulskich”.  

ZDJĘCIA – KONRAD WASILEWSKI  

Student IV roku Sztuki Operatorskiej na WRiTV w Katowicach. 

Autor zdjęć do pełnometrażowego dokumentu Ile de paques  oraz filmu F63.9 realizowanego w ramach programu 30 minut Studia Munka.
Laureat konkursu Leica Street Photo 2013

KIEROWNIK PRODUKCJI – MATEUSZ SAJDAK

Student V roku Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na WRiTV w Katowicach. Współorganizator filmów krótko i średniometrażowych – etiud studenckich, teledysków i filmów reklamowych.

DZWIĘK – ADAM MART 

Muzyk, inżynier, student reżyserii dźwięku na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Autor dźwięku do dokumentów oraz fabularnych etiud studenckich.

OPIEKA ARTYSTYCZNA

ANDRZEJ FIDYK

Jeden z najważniejszych polskich realizatorów filmu dokumentalnego oraz wielki popularyzator gatunku. Zadebiutował filmem Idzie Grześ przez wieś, zasłynął dokumentem Defilada. Twórca programu Czas na dokument. Wieloletni szef redakcji dokumentu w Telewizji Polskiej.
Kawaler Orderu Odrodzenia Polski, członek Europejskiej Akademii Filmowej.

Link do akcji crowdfoundingowej

https://polakpotrafi.pl/projekt/zamek-film-dokumentalny

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*