GIF-y zabiorą nas w podróż w czasie. Polacy zrekonstruowali antyczne zabytki

Polscy projektanci nałożyli na zdjęcia ruin ich wizualne pierwowzory. Dzięki temu przywrócili słynnym budowlom dawną chwałę. W ten sposób zmodyfikowali zdjęcia siedmiu antycznych zabytków.

Za projekt odpowiedzialni są Maja Wrońska i Przemek Sobiecki z This Is Render. Animacje stworzyli dla Expedii. O jakich zabytkach mowa?

Pantenon, Grecja

Pantenon jest jednym z centralnie położonych budynków ateńskiego Akropolis. Budowano go od 447 r. p.n.e. do 432 r. p.n.e. Podobno przy wykonywaniu elementów rzeźbiarskich pracował Fidiasz, najwybitniejszy przedstawiciel greckiej rzeźby starożytnej okresu klasycznego. Pantenon nawiązuje do Ateny Partenos, to jest Ateny Dziewicy. Zbudowano go zgodnie z porządkiem gotyckim.

Piramida Nohoch Mul, Cobá, Meksyk

Cobá to miasto Majów na Półwyspie Jukatan z okresu prekolumbijskiego. Zajmuje powierzchnię ponad 70 km2.

Area Sacra di Largo Argentina, Włochy

To miejce, w którym znajdują się ruiny najstarszych świątyń w Rzymie. Teraz dominują tam koty. Sam plac znajduje się między Cyrkiem Flaminiusza a Polem Marsowym. Znajduje się na nim krańca portyku Teatru Pompejusza, portyk Minucjusza oraz cztery światynie.

Piramida Słońca, Meksyk

Jedna z największych i najstarszych piramid w Mezoameryce. Znajduje się przy Alei Zmarłych w Teotihuacán w Meksyku. Pierwotna nazwa nie jest znana. Obecną nadali jej Aztekowie.

Świątynia Jowisza Najlepszego Największego, Włochy

Zwana też Świątynią Jowisza Kapitolińskiego, jest największą świątynią Jowisza. Znajduje się na wzgórzu kapitolińskim w Rzymie.

Luksor, Egipt

Miasto w południowym Egipcie. Znajduje się na prawym brzegu Nilu, w miejscu południowej części antycznych Teb. Nazwa oznacza dosłownie „miasto pałaców”. Ponoć arabscy najeźdźcy z VII wieku, widząc wszystkie świątynie mieli pomyśleć, że są one pałacami królewskimi. To jedno z najpopularniejszych pod względem turystycznym miast w Egipcie.

Wał Hadriana, Wielka Brytania

Rzymski wał obronny w północnej Brytanii. Zbudowno go w latach 121–129 n.e. w czasach cesarza Hadriana. Jego długość wynosi 117 km, szerokość 3 m, natomiast wysokość od 5 do 6 m.

GIF-y można zobaczyć TUTAJ.

Źródła: national-geographic.pl, rome.net

Fot.: Wikimedia Commons

Nicola Chwist

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*