Grupa Rekonstrukcji Historycznej 63. Pułku Piechoty z Torunia

Nazwa grupy:  Grupa Rekonstrukcji Historycznej 63. Pułku Piechoty z Torunia

Epoka: I połowa XX wieku

Opis grupy: Grupa Rekonstrukcji Historycznej 63. Pułku Piechoty powstała w 2008 r. Jej celem jest jak najwierniejsze odtwarzanie wyglądu i zachowania żołnierzy przedwojennego Wojska Polskiego, a zwłaszcza kultywowanie chlubnej tradycji żołnierzy 63. Pułku Piechoty z Torunia – zwanymi „Dziećmi Torunia”. W grudniu 2009 Grupa wzbogaciła się o sekcję Przysposobienia Wojskowego Kobiet – formację pomocniczą Wojska Polskiego z okresu międzywojennego.

Teren działania:  Jesteśmy z Torunia i okolic.

Dane kontaktowe:  Kontakt korespondencją elektroniczną na adres e-mail:

[email protected] – Dowódca Piotr Klepacki

facebook: https://www.facebook.com/#!/GRH63pp

Władze:  Piotr Klepacki – Dowódca Grupy

O nas: Jesteśmy miłośnikami odtwórstwa historycznego – głównie z okresu I połowy XX wieku. Interesujemy się militariami i historią wojskową, co ma szeroki odzew w rekonstrukcjach jakich bierzemy udział. Nasza grupa liczy 15 osób – w tym dwie członkinie Grupy odtwarzają Przysposobienie Wojskowe Kobiet. Prowadzimy również szeroko pojętą działalność edukacyjną – aktywnie współpracujemy m.in. z Międzywydziałowym Kołem Nauk Wojskowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Artylerii i Militariów, które swoją siedzibę ma również w Toruniu. Jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje współpracy na polu historycznym.

GRH 63PP organizuje inscenizację walk 63. Pułku Piechoty w miejscowości Annowo, w każdą pierwszą niedzielę września co roku, udział w obchodach urodzin gen. Elżbiety Zawackiej, rekonstrukcje na terenie całej Polski na zaproszenie innych grup (Mława, Jastarnia, Przemyśl, Bukowiec, Solec Kujawski, Bzura, Lubrza, Bydgoszcz, Kutno).

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*