Historia XIX wieku. Przeobrażenie świata | Patronat medialny

Chcielibyśmy poinformować, iż książkę objęliśmy patronatem medialnym i już dzisiaj zachęcamy do zaopatrzenia się w tę pozycję

Jürgen Osterhammel „Historia XIX wieku. Przeobrażenie świata”

Nie ma książki, która przedstawiałaby panoramę XIX wieku z taką wnikliwością, rozmachem i pasją, jak dzieło Osterhammela. Na kartach tej książki rewolucje, wojny napoleońskie, Pax Britannica, Dziki Zachód czy dominacja i arogancja Europy ukazane są z niezwykłą mocą i  plastycznością. Autor z pasją opisuje osiągnięcia epoki industrializacji: maszynowe przyspieszenie, ruchy emancypacyjne czy triumfalny pochód filmu, ale też jej upiory: krwawe wojny, 16-godzinny dzień pracy, anarchię w rachubie czasu czy komercyjne wystawianie na widok publiczny „osobliwych” ludzi. Historia XIX wieku. Przeobrażenie świata to nie tylko wybitna praca historyczna, ale przede wszystkim wciągająca lektura, od której trudno się oderwać.

Jedna z najważniejszych historycznych książek ostatnich dekad, wielkie osiągnięcie.” (Die Zeit)

Jürgen Osterhammel – wybitny niemiecki badacz dziejów, znany z bezkompromisowego podejścia do historii. Jego zainteresowania naukowe to kolonializm, historia Eurazji od XVIII wieku i teoria historiografii. Wykładał w London School of Economics oraz na uniwersytetach w Kassel, we Fryburgu, Hagen, Genewie, Konstancji. W 2010 roku zdobył Gottfried Wilhelm Leibniz Prize.  

Publikacja ta to nie tylko wybitna praca historyczna i niepowtarzalna pozycja edytorska (ponad 1200 stron, kolorowe ilustracje, twarda oprawa), ale przede wszystkim niespotykane dotychczas na polskim rynku księgarskim kompendium wiedzy o wieku niesamowitych przeobrażeń. Potężne dzieło życia Osterhammela należy do grona nielicznych wielkich narracji, które ogarniają całe XIX stulecie. Obok bogactwa faktów i interpretacji prezentuje szeroką paletę barw epoki. To także książka, która mimo swojego pozornego „ciężaru” gatunkowego nie przytłacza formą narracji. To się po prostu dobrze czyta.

Książka dostępna jest na: www.wydawnictwopoznanskie.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*