Tunel 29. Miłość, szpiegostwo i zdrada: prawdziwa historia niezwykłej ucieczki pod Murem Berlińskim

Tunel 29. Miłość, szpiegostwo i zdrada: prawdziwa historia niezwykłej ucieczki pod Murem Berlińskim. Książka Heleny Merriman

12 kwietnia do księgarń trafi najnowsza książka Heleny Merriman „Tunel 29 Miłość, szpiegostwo i zdrada”. Prawdziwa historia niezwykłej ucieczki pod Murem Berlińskim– z jednego z najbrutalniejszych reżimów na świecie ku wolności. Pozycja został objęta przez nasz portal patronatem medialnym.

„Czy spróbujesz uciec?” – to jedno pytanie dręczyło Joachima Rudolfa, młodego studenta, kiedy w 1961 roku po raz pierwszy zobaczył drut kolczasty dzielący Berlin. Rok później wraz z kolegami wziął udział w najbardziej niezwykłej akcji ratunkowej okresu zimnej wojny – próbie wydrążenia podziemnego korytarza pod Murem Berlińskim. Napotkał jednak na poważne trudności – w ich szeregi wkradł się szpieg Stasi, który już wkrótce miał zagrozić całemu przedsięwzięciu.

Czy uda się pomóc wszystkim czekającym na ratunek? Czy ta misja zakończy się szczęśliwie i dadzą radę uciec mimo wielkiego ryzyka? Czy przechytrzą wszędobylskich informatorów Stasi? Jaki los czeka rozdzielonych zakochanych? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w książce „Tunel 29. Miłość, szpiegostwo i zdrada: prawdziwa historia niezwykłej ucieczki pod Murem Berlińskim”.

Helena Merriman, wielokrotnie nagradzana dziennikarka, autorka i dokumentalistka, napisała tę niezwykle poruszającą wielowątkową opowieść na podstawie setek godzin wywiadów z ocalałymi oraz tysięcy stron dokumentów Stasi.

Oprócz historii dzielnych mieszkańców Berlina, poznacie również życie w zimnowojennym Berlinie, sposoby działania służby bezpieczeństwa NRD; przeczytacie o czasach Kennedy’ego, kryzysie kubańskim, komunizmie i świecie na krawędzi wojny nuklearnej.

Przeczytaj więcej o ucieczkach przez mur berliński w naszym artykule: Ucieczki przez mur berliński. Pokonać antyfaszystowski wał ochronny

Książka ukazuje ponadto kulisy realizacji przełomowego wydarzenia telewizyjnego związanego z tą akcją. Amerykańska sieć NBC zgodziła się sfinansować kopanie tunelu, by móc sfilmować ucieczkę „na żywo”. Dokument „Tunel” zrewolucjonizował dziennikarstwo telewizyjne.

„Tunel 29” to opowieść o bohaterach i zdrajcach, ucisku i dążeniu do wolności, zwycięstwach i dramatycznych porażkach, lęku i heroicznej odwadze, rozpaczy i nieustającej nadziei.

Jeśli Mur symbolizuje porażkę komunizmu, to tunel symbolizuje wytrwałe dążenie człowieka do wolności”. Książka „Tunel 29 Miłość szpiegostwo i zdrada” Heleny Merriman jest poruszającą, trzymającą w napięciu, momentami wstrząsającą relacją o zwycięstwie wolności – na oczach całego świata dzielni obywatele zaryzykowali wszystko, aby ją odzyskać.

To literatura faktu, którą czyta się jak najlepszy thriller. Nie będziecie mogli się od niej oderwać! Premiera książki już 12 kwietnia.

Zajrzyj TUTAJ po więcej informacji o książce.

Tunel 29

Autor książki: Merriman Helena

Cena: 35,27

Dane szczegółowe:

Tytuł: Tunel 29
Podtytuł: Miłość, szpiegostwo i zdrada: prawdziwa historia niezwykłej ucieczki pod Murem Berlińskim
Autor: Merriman Helena
Tłumaczenie: Zarawska Patrycja
Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis
Język wydania: polski
Numer wydania: I
Data premiery: 2023-04-12
Rok wydania: 2023
Forma: książka

Comments are closed.