Indiana Jones cmentarzy na tropie wielkich zbrodni

Jakimi substancjami usiłowano otruć św. Benedykta z Nursji? Jak umierał św. Tomasz Becket? Czy Medyceusze truli się nawzajem za pomocą tzw. „proszku dziedziczenia”? Co ujawnia protokół z autopsji słynnego pisarza, Emila Zoli?

Książkę można kupić klikając tutaj – Sekrety dawnych zbrodni 

Niekonwencjonalny archeolog i patolog sądowy Philippe Charlier, w książce „Sekrety dawnych zbrodni” w błyskotliwy sposób odpowiada na niepokojące pytania dotyczące tajemniczych zgonów papieży, cesarzy, królów oraz wielu słynnych postaci danej epoki.

Zbrodnia… czy nie? Trudno nie postawić takiego pytania, gdy w gwałtowny i podejrzany sposób umierają znani ludzie. I choć historia w wielu przypadkach wydała już osąd, Charlier dowodzi, że oczywiste odpowiedzi to nierzadko jedynie najprostszy sposób na uniknięcie kolejnych pytań, które mogą prowadzić do niepokojących wniosków.

„Sekrety dawnych zbrodni” powstały właśnie dlatego, by rozwiązać zagadki, z którymi niewielu ma ochotę się dzisiaj zmierzyć. Nazywany „Indianą Jonesem cmentarzy”, Charlier zakłada więc rękawiczki używane do sekcji zwłok i proponuje ponowne odczytanie naszej historii – z perspektywy naukowca oraz detektywa. Autor znakomitej książki „Czego uczą nas umarli” tym razem dowodzi, że są miejsca, gdzie po raz kolejny musi wkroczyć nauka, doskonale wyposażona we wszelkie współczesne zdobycze technologiczne. Krok po kroku francuski naukowiec prowadzi nas po niebezpiecznych zakamarkach Paryża, salach francuskich i angielskich pałaców czy cesarskich komnatach. Dzięki „Sekretom dawnych zbrodni” dowiadujemy się więcej o mordzie dokonanym na Lincolnie, a także o zamachu na Lwa Trockiego.

Niesztampowe metody, zmysł śledczy i nowoczesna technika – w ten sposób awangardowy i ekscentryczny Francuz pragnie wypełnić białe plamy historii. „Sekrety dawnych zbrodni” to opowieści nie tylko odkrywcze, ale również mocne, niczym skandynawski kryminał.

Philippe Charlier, Sekrety dawnych zbrodni, Wydawnictwo Esprit 2016

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*