Inkulinati – polska gra ze średniowiecznych ksiąg

Na jednej z popularnych platform z grami komputerowymi pojawiła się przedziwna, a zarazem bardzo ciekawa gra Inkulinati. Projekt został przygotowany przez polskie studio Yaza Games i przenosi nas na karty pięknych kolorowych średniowiecznych ksiąg.

Wcielamy się w średniowiecznego iluminatora i na kartach ksiąg, za pomocą „żywego” inkaustu rysujemy swoje armie, które składają się z przeróżnych kreatur, jakich tysiące znajdowały się na średniowiecznych iluminacjach. Celem gry jest pokonanie wszystkich przeciwników i stanie się Mistrzem, by na końcu zetrzeć się w śmiertelnym boju z samą Śmiercią. Jej system jest oparty o tury, podczas których poza atakowaniem przeciwnika możemy wykonywać różne akcje takie jak  śpiewanie, miauczenie oraz szczekanie. Ciekawostką jest dodanie specjalnej akcji „Dłoń”, dzięki której możesz miażdżyć wrogów, rysować przed nimi przeszkody lub przemieszczać swoje jednostki. Gra sama się napędza i zachęca do walki, gdyż inkaust, którym możesz rysować kolejne zastępy swoich wojów uzyskuje się z zabitych przeciwników. Ciekawym dodatkiem jest to, że przebieg twoich walk jest zapisywany na pustej stronie manuskryptu.

Gra ma bardzo ładną grafikę, która pozwala nam wyobrazić sobie jaki pięknymi dziełami sztuki były ręcznie pisane średniowieczne księgi.
Zresztą zobaczcie sami.

Andrzej Włusek 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*