Jak ciekawie uczyć historii? Rusza ogólnopolski cykl seminariów dla nauczycieli!

Czym jest edukacja pozaformalna i jak wykorzystać ją w pracy z młodzieżą oraz skąd czerpać pomysły na realizację ciekawych lekcji historii – na te i inne pytania uzyskają odpowiedzi uczestnicy cyklu bezpłatnych seminariów dla nauczycieli organizowanych przez zespół kampanii BohaterON – włącz historię! i Instytut Pamięci Narodowej. Pozostały ostatnie wolne miejsca, dla najaktywniejszych szkół przewidziano nagrody – atrakcyjne materiały szkoleniowe oraz wycieczkę połączoną ze spotkaniem ze świadkami historii.

Władysław_Rosiński_ps_Zapałka_podczas_spotkania_z_uczniami_BohaterONW ramach czterogodzinnych seminariów 15-osobowe grupy nauczycieli i edukatorów pracujących z młodzieżą w wieku 14–19 lat poznają sposoby na przystępny i ciekawy sposób rozmawiania z uczniami o Powstaniu Warszawskim i Polskim Państwie Podziemnym. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 18 września w Gdańsku, łącznie w szkoleniach weźmie udział 240 pedagogów z całej Polski.

Chcemy pokazać nauczycielom, że przy wykorzystaniu prostych elementów edukacji pozaformalnej i niestandardowych metod pracy z młodzieżą mogą nie tylko przeprowadzić interesujące zajęcia, ale również zachęcić uczniów do samodzielnego poznawania historii Polski, dyskusji o patriotyzmie i pamięci o świadkach wydarzeń sprzed lat – mówi Agnieszka Łesiuk, przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego projektu BohaterON – włącz historię!

Każdy uczestnik seminarium otrzyma pakiet materiałów, m.in. gry edukacyjne „Cenzura” i „ZnajZnak”, gotowe ćwiczenia i przykładowe scenariusze lekcji. Szkolenia poprowadzą przedstawiciele wojewódzkich delegatur Instytutu Pamięci Narodowej oraz organizatorzy ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! Cykl seminariów dla nauczycieli został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

18_wrzesnia_startuje_cykl_seminariow_dla_nauczycieli_BohaterON (2)Po szkoleniu nauczyciele przeprowadzą w swoich placówkach warsztaty edukacyjne z młodzieżą, wraz z pięcioma wybranymi uczniami zrealizują również specjalny projekt promujący historię Polskiego Państwa Podziemnego i Powstania Warszawskiego. Najbardziej kreatywne pomysły zostaną nagrodzone pakietami materiałów dydaktycznych i gier Instytutu Pamięci Narodowej, a zwycięska szkoła wybierze się na wycieczkę po wojennej Warszawie i spotka ze świadkami historii – uczestnikami Powstania Warszawskiego.

Może to być organizacja biegu, koncertu, gry miejskiej, specjalnego wydarzenia czy innych działań, do których włączą się zarówno uczniowie, jak i lokalna społeczność – tłumaczy Agnieszka Łesiuk. – Nasze seminaria cieszą się ogromną popularnością, pozostały ostatnie wolne miejsca w województwach: warmińsko-mazurskim, lubuskim, podlaskim i lubelskim. Zapraszamy, udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Szczegółowych informacji o seminariach można uzyskać, dzwoniąc pod numer: 531 236 309 bądź pisząc na [email protected]

Planowane daty seminariów dla nauczycieli i edukatorów:

18.09.2017 – Gdańsk (woj. pomorskie)

19.09.2017 – Bydgoszcz (woj. kujawsko-pomorskie)

20.09.2017 – Gorzów Wlkp. (woj. lubuskie)

21.09.2017 – Szczecin (woj. zachodniopomorskie)

25.09.2017 – Poznań (woj. wielkopolskie)

26.09.2017 – Warszawa (woj. mazowieckie)

27.09.2017 – Białystok (woj. podlaskie)

28.09.2017 – Olsztyn (woj. warmińsko-mazurskie)

02.10.2017 – Wrocław (woj. dolnośląskie)

04.10.2017 – Katowice (woj. śląskie)

09.10.2017 – Kraków (woj. małopolskie)

11.10.2017 – Rzeszów (woj. podkarpackie)

12.10.2017 – Lublin (woj. lubelskie)

16.10.2017 – Łódź (woj. łódzkie)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*