Likwidator’44 | Patronat medialny

Dominik Kozar: Likwidator’44

Podziemna Warszawa szykuje się do powstania, a za Wisłą gromadzą się radzieckie wojska.

likwidator_okladka2Tymczasem w mieście dochodzi do dziwnych zabójstw, które zdają się nie mieć nic wspólnego z ruchem oporu. Ofiarami są zarówno gestapowcy, jak i działacze podziemnej Armii Krajowej. Okoliczności zbrodni wskazują na działanie seryjnego mordercy. Duet dwóch policjantów – wypuszczony z Oświęcimia Polak i pracujący w Kripo Niemiec – próbuje jak najszybciej znaleźć sprawcę. Choć morderca zostawia na miejscu zbrodni kartkę z nazwiskami swoich przyszłych ofiar, wytropienie go graniczy z cudem.

Prawda, do której w końcu dojdą, okaże się dużo bardziej skomplikowana, niż myśleli. Motyw zbrodni połączy bowiem kilku obcych sobie mężczyzn, działających w jednym celu, który jest dla nich ważniejszy niż tocząca się w tle wojna.

„Niesamowita intryga, gdzie życie zaciera granicę pomiędzy przyjaciółmi a wrogami. Do tego piękne kobiety, olbrzymie skarby zrabowane zamordowanym Żydom i polska jasnowidzka na usługach Gestapo. Gorąca atmosfera miasta, w którym za chwilę wybuchnie powstanie. Niewiarygodne, ile kunsztu wykazał autor, łącząc to wszystko w jedną historię. Polecam wszystkim miłośnikom „Czasu honoru” Jarosława Sokoła.”

Adrianna Michalewska – Granice.pl

„Bohaterowie i zdrajcy w piekle powstańczej Warszawy – odwaga nieznająca granic i niewyobrażalna podłość. I śledztwo, które należy doprowadzić do końca, nie zważając na nic. Historyczny thriller kryminalny, od którego trudno się oderwać.”

Agnieszka Krawczyk – Zbrodnicze Siostrzyczki

Dominik Kozar (ur. 1978r.) – absolwent polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, nauczyciel języka polskiego oraz historii w gimnazjum, od lat związany z Tomaszowem Mazowieckim. Jego pierwszą powieścią był political – fiction, którego akcję umieścił

w II połowie XIX wieku w Królestwie Polskim.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*