Londyn Podziemny | Patronat medialny

Peter Ackroyd powraca do Londynu, tym razem w fascynującej podroży po podziemnym świecie, gdzie fikcja łączy się z rzeczywistością, pełnym szczurów, węgorzy, potworów i duchów. Książka odkrywa przed czytelnikiem zupełnie nowy Londyn, pradawnych źródeł, strumieni, rzymskich amfiteatrów i kryjówek gangów. Autor jest zainteresowany nie tylko ukrytymi śladami londyńskiej przeszłości, ale również tym, co te ślady – a także sama idea podziemia – znaczą dla kultury. W jego ujęciu podziemny świat Londynu to replika miasta.

Londyn podziemny to jednak nie tylko historia ruin i pozostałości minionych wieków, ale również miejsca pełnego tajemnic, żyjącego pod stopami współczesnych mieszkańców. To podróż po sercu stolicy Anglii. W końcu Londyn zbudowany jest na ciemności…

„Nadzwyczaj ciekawa mitologia miejska, od wykopanych przez archeologów rzymskich galer do podziemnych pomieszczeń brytyjskiego gabinetu wojennego”.

„Daily News”

„Ackroyd jak zawsze pisze po ekspercku, z rozmachem i przekonująco. Każde zdanie brzmi jak oświadczenie wyroczni. Po raz kolejny dzieli się z czytelnikami swoją wizją mistycznego miasta, którego większość z nas nie dostrzega”.
„Time Out”

Książka została objęta przez nasz portal patronatem medialnym
P.Ackroyd_Londyn_podziemny_AKCEPT_DO_PROMOCJI

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*