Nadchodzi serial „Imię róży” na podstawie twórczości Umberto Eco

Trwa właśnie końcowy etap prac nad anglojęzycznym serialem „Imię róży”. Właśnie światło dzienne ujrzał zwiastun produkcji a już wkrótce premiera widowiska autorstwa BBC.

Prawa do nakręcenia serialu na podstawie książki Umberto Eco  zakupiło BBC w Wielkiej Brytanii, telewizja Sky w Niemczech, stacja OCS we Francji oraz koncern ITI w Polsce, które w koprodukcji stworzyć mają wieloodcinkowe widowisko anglojęzyczne.

Jedna z głównych ról przypadła do zagrania Piotrowi Adamczykowi (Karol z „Och Karol 2” i Karol Wojtyła w „Karol– człowiek, który został papieżem”). Po za nim rolę w „Imieniu róży” odtworzą też gwiazdy takie jak John Turturro, Ruper Everett, Fabrizio Bentivoglio czy Greta Scanarno.

Premiera produkcji, której koszt zamknął się w 26 milionach dolarów, nastąpi już 4 marca. Jest to jednak data podana z myślą o zagranicznych widzach. Wciąż nie wiadomo, kiedy serial obejrzą fani Umberto Eco z Polski. Co ciekawe, wybitny pisarz współpracował przy tworzeniu serialu, pojawiając się m.in. na planie zdjęciowym. Nie doczekał jednak efektu finalnego, ponieważ zmarł w 2016 roku.

Źródło: wprost.pl
Fot. kard z filmu „Imię róży”

Dawid Siuta

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*