Ostatnie wydarzenia z kalendarium historycznego

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W niedzielę 1 marca 2015 roku obchodzimy po raz piąty Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W całej Polsce a także zagranicą, środowiska patriotyczne, organizacje społeczne i samorządy składają hołd niezłomnym bohaterom antykomunistycznego podziemia, mordowanym, katowanym i wyklętym za obronę naszej niepodległości. Ich walka i tragiczne losy ożywiają dzisiaj wyobraźnię wielu pokoleń Polaków, zwłaszcza ludzi młodych, którym do szczęścia nie wystarczy hasło róbta co chceta, kolejna telenowela i ciepła woda w kranie.

W imieniu Społecznego Komitetu Obchodów zapraszam do udziału w uroczystościach i innych wydarzeniach , które odbędą się podczas najbliższego weekendu. W samej Warszawie odbędzie się 27 uroczystości w miejscach upamiętnień, 3 marsze, 8 uroczystych Mszy, 9 prezentacji filmowych (w tym całodzienny Maraton), 5 koncertów,  2 wystawy, konferencja, 5 wykładów i prezentacji, wiele rekonstrukcji historycznych, a także gier i konkursów dla dzieci i młodzieży. Przez stolicę szlakiem Żołnierzy Wyklętych przejedzie Warszawska Masa Krytyczna, zaś Park Skaryszewski kolejny raz będzie miejscem Biegu ‚Tropem wilczym”, w tym roku organizowanego w 81 polskich miastach, a także w Londynie.

Tradycyjnie kulminacją  obchodów będzie nasze zgromadzenie przed Grobem Nieznanego Żołnierza, które rozpocznie się w niedzielę o godz. 17.00, Apel Poległych a następnie przemarsz na uroczystą Mszę św. do archikatedry św. Jana.

Pokłońmy się wspólnie Żołnierzom Wyklętym, wywieśmy narodowe flagi, zapalmy znicze, połóżmy kwiaty, oddajmy należny Niezłomnym hołd we wspomnieniu i w modlitwie.

Pobierz program obchodów

plakacik_internet

PartnerzyPrzewiń do góry