Niesamowite odkrycie w Turcji. Rolnik znalazł 2 000-letnią statuetkę Hermesa

Rolnik z centralnej prowincji Çorum w Turcji, w trakcie swoich prac, odnalazł 2 000-letnią statuetkę z okresu rzymskiego. Przekazał ją do Muzeum Archeologicznego.

Choć do odkrycia doszło kilka miesięcy temu, to teraz ukazał się raport i więcej szczegółów dotyczących znaleziska. Rolnik odkrył statuetkę greckiego boga Hermesa z okresu rzymskiego. Po odkryciu mężczyzna przekazał ją do Muzeum Archeologicznego Çorum, gdzie została odnowiony i dodana do kolekcji muzeum.

Według raportu, zgodnie z turecką ustawą o ochronie dóbr kultury i przyrody, której celem jest zapobieganie przemytowi zabytków i zachowanie dóbr kultury, rolnik został później nagrodzony. Dyrektor Muzeum Çorum Önder İpek powiedział, że ludzie czasami przynoszą różne starożytne artefakty po ich przypadkowym znalezieniu podczas pracy w polu lub podczas pikników. (…) Obywatele czasami przekazują artefakty, z którymi się spotykają, a kiedy dostarczą je do muzeum, nasz rząd płaci za zapobieganie przemytowi, a my zachęcamy naszych obywateli do przynoszenia wszelkich zabytków, które znajdą w muzeum. Hermes jest znany jako starożytny grecki bóg handlu, bogactwa, złodziei i podróżników.

Źródło: dailysabah

Fot.: domena publiczna

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*