Notatek.pl pomoże Ci zdać maturę

19 maja coraz bliżej, a to oznacza… maturę z historii na poziomie podstawowym i rozszerzonym!

Co czeka maturzystów? Analiza i interpretacja historyczna, a także chronologia i narracja historyczna.

Zdecydowałeś się zdawać historię na poziomie rozszerzonym? Musisz opanować materiał ze starożytności, średniowiecza i nowożytności. Powinieneś skupić się także na XIX i XX wieku. Historia Polski oraz historia powszechna nie powinna być Ci obca 😉 Znajomość historii społeczno-gospodarczej, politycznej oraz historii kultury też jest wymagana – nie możesz o niej zapomnieć! Czy umiesz korzystać z różnych typów materiałów źródłowych – tekstów, tablic genealogicznych, wykresów, diagramów? Ta umiejętność też Ci się przyda podczas zdawania egzaminu dojrzałości!

Jedną z części egzaminu stanowi wypracowanie. W poprzednich latach zdający mieli do wyboru tematy związane z zaborami, władzą komunistyczną, zakonem krzyżackim, II wojną światową, dwudziestoleciem międzywojennym itd. Jakie tematy do wyboru pojawią się w tym roku?

Do powtórki warto skorzystać z różnych form pomocy naukowych. Możesz powtarzać materiał z repetytoriów dla maturzystów, a także skorzystać z przygotowanych przez uczniów i studentów materiałów z nauk humanistycznych, jakie oferuje platforma edukacyjna notatek.pl . Na portalu czekają na Ciebie zagadnienia z historii społecznej Polski, historii politycznej Polski XX wieku, historii nowożytnej, historii powszechnej, a także z wielu innych zagadnień. Nie zwlekaj i czym prędzej wpisz w swojej przeglądarce www.notatek.pl . Życzymy połamania piór! 🙂

Print

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*