Organizowane będą wycieczki do wraku Titanica

„Tylko” 125 tys. USD kosztuje wycieczka do wraku Titanica. Wycieczki ruszają od maja 2021 roku. To ciekawa informacja dla osób, które interesują się historią słynnego liniowca.

Firma OceanGate Expeditions rozpoczęła sprzedaż wycieczek do wraku Titanica. Wycieczki będą połączone z ekspedycjami badawczymi. Mają one na celu stworzenie szczegółowego modelu statku. Celem badań jest również zbadanie fauny i flory na statku. Koszt wycieczki to 125 tys. USD, czyli ok. pół miliona złotych. Organizatorzy planują zorganizować sześć takich wycieczek; od maja do września. Do tej pory sprzedano 36 biletów. Każdy rejs może zabrać dziewięciu pasażerów.

Każdy z pasażerów będzie miał do dyspozycji własną kabinę (podczas ośmiodniowego rejsu) oraz będzie miał możliwość obsługiwać pięcioosobowy pojazd podwodny podczas trwającego 90 min zejścia na wrak.

Warto przypomnieć, że Titanic zatonął w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku podczas rejsu na trasie Southampton – Cherbourg – Queenstown – Nowy Jork. Z motywem statku powstało wiele dzieł literackich oraz filmowych.

Wszystkie kości zniknęły. Tam na dole nie ma ciał. Leżą buty i ubrania, które pokazują, gdzie ludzie byli 100 lat temu – powiedział Stockton Rush w rozmowie z agencją Bloomberg.

OceanGate Expeditions już dwukrotnie zmieniał harmonogramy wycieczek. Pierwotnie rejsy były zaplanowane na 2018 rok, zostały przesunięte na 2019 rok, a później – na 2021.

Źródło: divers24.pl

Fot. Wikimedia Commons

Sandra M. Bożek

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*