Ostatni człowiek | Patronat medialny

Deutermann przez 26 lat służył w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych i dopiero po jej zakończeniu zajął się karierą pisarską. Jest autorem piętnastu powieści sensacyjnych. Jego książki sprzedają się w kilkudziesięciu krajach świata.

O książce

ostatniczłowiekNa pustynnym odludziu otoczonym wieńcem Wzgórz Judejskich spoczywają ruiny twierdzy Masada. Wznoszące się nad wodami Morza Martwego i kopalniami soli, kamienne pałace króla Heroda górują nad niegościnnym, bezludnym krajobrazem, gdzie w roku 70 n.e. dobiegła kresu żydowska rewolta przeciwko Rzymowi oraz życie 960 ludzi broniących fortecy. Według legendy obrońcy Masady wybrali śmierć od rzymskiej niewoli, popełniając zbiorowe samobójstwo i mordując własnoręcznie swoich najbliższych w noc poprzedzającą ostatni szturm rzymskich legionistów.

David Hall, amerykański inżynier nuklearny, przylatuje do Izraela, by znaleźć odpowiedź na nurtujące go pytanie. Jest przekonany, że obrońcy Masady odebrali sobie życie, by zachować w tajemnicy sekret, którego strzegli. Hall zamierza udać się na szczyt góry, na której wzniesiono fortecę i odkryć prawdziwy powód tragicznego końca obrońców Masady. Towarzyszy mu, wbrew własnej woli, izraelska archeolog, Judyta Ressner, atrakcyjna wykładowczyni Uniwersytetu Hebrajskiego. Tajemnicza góra skrywa jednakże niejeden sekret. Na drodze Halla stają niebawem funkcjonariusze izraelskich służb specjalnych, gotowi pokrzyżować za wszelką cenę jego plany. Nie cofną się przed niczym, aby chronić tajemnice Masady przed obcymi.

Ostatni człowiek łączy fascynującą historię ze współczesną opowieścią szpiegowską. Jest pasjonującym i skłaniającym czytelnika do myślenia thrillerem, którego akcja rozgrywa się na Bliskim Wschodzie w czasach obecnych, a także w odległej przeszłości.

http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=new&bid=7347&page=2

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*