Historia husarii dla zabieganych

Historia husarii dla zabieganych – ebook już w sprzedaży

Bardzo miło nam poinformować, że do sprzedaży trafił ebook jednego z naszych redaktorów Dawida Siuty. Pozycja nosi tytuł „Historia husarii dla zabieganych” i została objęta naszym patronatem.

Autor zabiera czytelnika na niezwykłą podróż poprzez historię husarii. Od jej narodzin i czasów kiedy jeszcze nie była polską formacją, aż po upadek.  Upadek, który niemal zbiegł się w czasie z upadkiem Rzeczpospolitej. Jest to kompaktowe opracowanie, które dostarcza kluczowych informacji o słynnej „skrzydlatej jeździe”, która stała się już prawdziwą legendą!

Czego spodziewać się po treści?

Jak zapewnia Dawid Siuta z książki możemy dowiedzieć się jak husaria powstała, czy rzeczywiście była „skrzydlata”, co łączyło ją ze współczesnymi czołgami i dlaczego upadła. Obiecuje też odkryć przed czytelnikiem tajemnice i pasję tych nieustraszonych żołnierzy. To właśnie rzetelnych i krótkich odpowiedzi na te pytania ma dostarczyć wspomniana książka.

Na kolejnych stronach tego ebooka czytelnik ma też szansę spotkać najbardziej znanych dowódców wojskowych, których powszechnie z husarią kojarzymy. Jest tu zatem Zamoyski, Żółkiewski, Chodkiewicz ale też Wiśniowiecki czy Sobieski. A dzięki podróży przez dzieje formacji czytelnik ma też szansę na przyśpieszoną podróż przez dzieje Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Może zechcesz też posłuchać? Wykład dra Zbigniewa Hunderta pt. „Husaria Sobieskiego

„Historia husarii dla zabieganych” jest już dostępna, jako ebook. W przygotowaniu jest także wydanie drukowane.

Historia husarii dla zabieganych – kim jest autor?

Dawid Siuta to wieloletni redaktor naszego portalu. Obecnie pełni funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Możecie kojarzyć go z wielu tekstów dotyczących historii nowożytnej, głównie dziejów Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Zajmuje się zwłaszcza historią wojskowości – seria artykułów na temat pospolitego ruszenia oraz historią społeczną (teksty na temat małżeństwa w epoce staropolskiej). Na łamach naszego portalu publikował też cykl felietonów pod tytułem „Historia po mojemu”, w ramach, których mini serię poświęcił właśnie husarii.

Dawid Siuta znany jest też z prowadzenia podcastu „Dawid Siuta – W historii”, który jest pierwszym w Polscy podcastem o husarii i nie tylko. Na co dzień jest nauczycielem historii w nowosądeckim Technikum i Liceum TEB EDUKACJA.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ebookiem „Historia husarii dla zabieganych”. My jesteśmy już po lekturze. Czyta się go naprawdę świetnie!

Zajrzyj TUTAJ by dowiedzieć się więcej na temat książki i zdobyć swój egzemplarz.

„Historia husarii dla zabieganych”

Autor: Dawid Siuta

Cena: 23 zł.

Dane szczegółowe:

Tytuł: „Historia husarii dla zabieganych”

Autor: Dawid Siuta

Wydawnictwo: Dawid Siuta

Język wydania: polski

Numer wydania: I

Data premiery: 2023-07-26

Rok wydania: 2023

Forma: książka elektroniczna

Redakcja

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*