Ostatnie eliminacje do Rycerskiej Kadry Polski dobiegły końca

W minioną sobotę, na hali Centrum Dawnych Sztuk Walk odbył się turniej eliminacyjny do Rycerskiej Kadry Polski. Zwycięzcy eliminacji wywalczyli  możliwość reprezentowania Polski na mistrzostwach świata federacji HMB i IMCF. 

Najbardziej prestiżowy triumf osiągnął Marcin Waszkielis, wielokrotny mistrz świata. Droga do zwycięstwa niebyła jednak prosta. Na drodze do zwycięstwa stanęli między innymi bracia Szateccy, wprawieni w bojach i utytułowani zawodnicy. Koronna konkurencja nazywana jest triatlonem rycerskim. Rycerze biorący w nim udział walczą w trzech rundach. Kolejno miecz i tarcza, puklerz i tarcza oraz miecz długi. Aby zwyciężyć nie wystarczy wszechstronna umiejętność walki. Równie istotne są przygotowania motoryczne i siłowe. Wśród kobiet rycerski triathlon zwyciężyła Agnieszka Lasota.

W konkurencji broni drzewcowej mężczyzn wygrał Krzysztof Olczak, bardzo doświadczony zawodnik, który wciąż się rozwija. Wśród kobiet triumfowała Maja Celińska, która pokonała swoją imienniczkę i żonę Krzysztofa, Maję Olczak.

Nasi najlepsi  rycerze będą reprezentować Polskę na majowych Mistrzostwach Świata dwóch federacji – IMCF i HMB. Ze względu na historyczną oprawę sportu zawodnicy nie są „obrandowani” logami sponsorskimi. Dlatego już, po raz kolejny, zbierają środki na wyjazd na serwisie polakportari.pl:

https://polakpotrafi.pl/projekt/rycerska-kadra-polski-mistrzostwa-swiata-2018

Mistrzostwa Świata w rycerskim sporcie odbywają się już od 2009 roku. Polacy znajdują się w światowej czołówce. Na ostatnich mistrzostwach federacji IMCF, które odbyły się w Malborku Reprezentacja Polski sięgnęła po 6 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy medal, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Obecnie ustępujemy jednak  Ukrainie i Rosji, które nie wzięły udziału w malborskich mistrzostwach.

Źródło: sporteuro.pl

Fot.: fotografia poglądowa (domena publiczna)

Kamil Janczarek

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*