„Polska ludowa” 1944-1989. Geneza – Stabilizacja – Kryzys – Upadek

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa

„Polska ludowa” 1944-1989. Geneza – Stabilizacja – Kryzys – Upadek

Lublin, 11 maja 2019 r.

Organizatorzy:  Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL

Celem tego wydarzenia jest naukowa refleksja nad okresem w dziejach Polski, który potocznie nazywany jest „Polską Ludową”. Podczas Konferencji będziemy poruszać zagadnienia dotyczące między innymi polityki gospodarczej, polityki zagranicznej, sił zbrojnych, cenzury oraz działań propagandowych. Uważamy, że po 30 latach od tamtych wydarzeń należy pochylić się nie tylko nad polityczną historią „Polski Ludowej”, ale naukową dyskusję o tamtym okresie należy ująć w znacznie szersze ramy. Pozwoli to na głębsze zrozumienie funkcjonowania ówczesnego państwa, ale także przybliży życie zwykłych obywateli w tamtym ustroju. Do udziału w Konferencji zapraszamy pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów, którzy chcieliby zaprezentować prace dotyczące historii „Polski Ludowej”.

Aby wziąć udział w konferencji należy zarejestrować się drogą elektroniczną poprzez formularz dostępny na stronie internetowej. Rejestracja odbywa się do 12 kwietnia 2019 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.konferencja-polskaludowa.pl/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*