Premiera „Bohaterów Wyklętych” – piątek, 13 września 2013 r.

„Bohaterowie Wyklęci” to czwarta gra wydawnictwa Fabryka Gier Historycznych. Gracze wcielają się w niej w dowódców oddziałów podziemia antykomunistycznego i wspólnie wykonują misje skierowane przeciwko władzy ludowej.

Aby pokonać komunistów, gracze będą musieli realizować tajne rozkazy, rozbijać wrogie jednostki i napadać na pociągi Urzędu Bezpieczeństwa. Mimo, że zadania będą wykonywali wspólnie, to każdy z graczy będzie pracował na własne konto – zwycięża ten, który zdobędzie najwięcej punktów chwały i dzięki temu zapisze się na kartach historii jako najlepszy dowódca oddziału Żołnierzy Wyklętych.

„Bohaterowie Wyklęci” to gra, która została wydana z okazji „Roku Żołnierzy Wyklętych” przez wydawnictwo Fabryka Gier Historycznych, przy współpracy z Fundacją Niepodległości. Jej premiera będzie miała miejsce 13 września (piątek) 2013 r. podczas koncertu Panien Wyklętych w Amfiteatrze Parku Sowińskiego w Warszawie. Będzie tam można nabyć grę. Wszyscy chętni, którym nie uda się zakupić gry w piątek będą mogli jej szukać w sklepach z grami planszowymi od połowy miesiąca – wtedy to „Bohaterowie Wyklęci” trafią do sprzedaży detalicznej.

Fabryka Gier Historycznych to wydawnictwo specjalizujące się w grach planszowych, karcianych i bitewnych poświęconych tematyce historycznej. Tworzy gry, przy których można dobrze się bawić, spędzić wiele godzin z przyjaciółmi, a jednocześnie, dzięki mechanice i wyglądowi gier poznawać historię. Celem wydawnictwa jest niekonwencjonalne nauczanie i promocja historii. Fabrykę Gier Historycznych założyło dwóch doktorantów historii UMCS w Lublinie. Są oni miłośników gier planszowych i karcianych. Wydawnictwo tworzy gry docenione przez środowiska szkolne (nauczycieli, uczniów i rodziców), a z drugiej – przez krąg miłośników gier planszowych, którym zależy na grywalnych i solidnie skonstruowanych tytułach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*