Ostatnie wydarzenia z kalendarium historycznego

Przeczytaj list Alberta Einsteina z 1953 roku

Przeczytaj list Alberta Einsteina z 1953 roku

Parę tygodni temu został sprzedany na aukcji list Alberta Einsteina z 1953 roku do jego nauczyciela fizyki, w którym zawarł swoją teorię względności.

W 1953 roku Albert Einstein napisał list do swojego nauczyciela fizyki. Został on sprzedany na aukcji za kwotę 53 503,75 dolarów. List został skierowany do Arthura L. Conversea z Malcom w stanie Iowa i został sprzedany przez Dom Aukcyjny Nate D. Sanders. Zgodnie z oświadczeniem z domu aukcyjnego, licytacja rozpoczęła się w dniu 30 marca kwotą w wysokości 15 000 dolarów. Rzecznik aukcji Sanders, Sam Heller powiedział, że list był w posiadaniu rodziny Converse od wielu lat. Dom aukcyjny nie ujawnił jednak tożsamości kupującego.

List odpowiada na pytania dotyczące teorii względności Einsteina i na to, jak udowodnić tę teorię eksperymentalnie. Converse był nauczycielem i wysłał do Einsteina kwestionariusz dotyczący eksperymentów z elektroskopami, będącymi przyrządami do pomiaru ładunków. Nie jest jasne, co oznaczają doświadczenia Converse, lecz ten list ma niewielki wgląd w myśl Einsteina oraz przedstawia kilka jego odręcznych diagramów. W sumie Converse zadał 10 pytań, na które w owym liście odpowiada Einstein.

 

PartnerzyPrzewiń do góry