Przed nami VI seria „Czasu honoru”

Od 1 września w TVP2 nowe odcinki cieszącego się dużą popularnością serialu. Będą nowe twarze, nowe historie, zwroty akcji, walki, aresztowania, gry wywiadów i bez wątpienia mnóstwo emocji.

Akcja tej serii rozpoczyna się w połowie roku 1946. Podziemie antykomunistyczne boryka się z chaosem, istnieje bowiem wiele różnych organizacji, niemających ze sobą kontaktu. Jednym z oddziałów partyzanckich dowodzi Władek (Jan Wieczorkowski), który zmaga się z rosnącym poczuciem bezsensu walki wśród swoich żołnierzy.

Jego brat, Michał (Jakub Wesołowski), udał się na emigrację i pracuje w biurze organizacji Polska Niepodległa w Monachium. Papierkowa robota nie leży jednak w jego naturze, wciąż pali się do walki. Wkrótce dostaje zadanie eskortowania do Polski ważnego emisariusza, który ma scalić podzielone podziemie.

Ruda (Karolina Gorczyca) stara się normalnie żyć. Jej osobą żywo interesuje się jednak Urząd Bezpieczeństwa. W końcu zostaje aresztowana. Czy Władkowi uda się ocalić ukochaną?

Jan Wieczorkowski jako Władek oraz Karolina Gorczyca jako Ruda. /Fot. Monika Zielska. Źródło: www.czashonoru.tvp.pl

Z kolei Bronek (Maciej Zakościelny) i Wanda (Magdalena Różczka) wyjechali do Anglii. On pracuje fizycznie, ona jest radiową spikerką. Pewnego dnia Bronek spotyka szpicla, który przyczynił się do aresztowania przez gestapo jednego z dowódców AK. W londyńskim barze wywiązuje się bójka. Konfident ucieka do Polski. Bronek postanawia go odnaleźć.

Natomiast Celina (Olga Bołądź) pracuje jako tłumaczka przy procesach norymberskich. Wiąże się z wywiadem amerykańskim. W zamian za odszukanie na terenie Polski niemieckiego fizyka ma dostać paszport USA.

Będzie się działo! /Fot. Monika Zielska. Źródło: czashonoru.tvp.pl

Lena (Agnieszka Więdłocha) kończy studia i pracuje jako architekt w Biurze Odbudowy Stolicy. Po śmierci męża samotnie wychowuje synka. Czy jej życie będzie toczyło się teraz spokojnym rytmem?

Co stało się z byłym szefem gestapo, Larsem Rainerem (Piotr Adamczyk)? Co wydarzy się w życiu Marii Konarskiej (Katarzyna Gniewkowska) i Otto Kirchnera (Jacek Mikołajczak)? Jak radzi sobie w powojennej Polsce konfident Woźniak (Mariusz Kiljan)? Co knuje Ada Lewińska (Magdalena Cielecka)? Odpowiedzi na te pytania już wkrótce!

Pojawią się także nowi bohaterowie, których zagrają: Rafał Maćkowiak, Bartłomiej Kasprzykowski, Sonia Bohosiewicz, Wojciech Mecwaldowski, Jerzy Schejbal, Eryk Lubos, Joanna Osyda, Michał Żurawski.

A teraz trochę liczb…

Zdjęcia do VI serii zakończyły się 10 sierpnia. Dni zdjęciowych było 70. W produkcji wzięło udział 133 aktorów, 1500 statystów, 300 rekonstruktorów, 70 kaskaderów. Użyto 400 sztuk broni, wystrzelono 3000 pocisków, wykorzystano 14 pojazdów historycznych, zrealizowano 493 sceny. Odcinków tradycyjnie jest 13.

Scenariusz – Jarosław Sokół, Ewa Wencel
reżyseria – Michał Rosa, Katarzyna Klimkiewicz
zdjęcia – Paweł Flis
scenografia – Anna Bohdziewicz
dźwięk – Małgorzata Lewandowska
muzyka – Bartosz Chajdecki
montaż – Grażyna Gradoń
kierownictwo produkcji – Paweł Gabryś

Zdjęcie z nagłówka: www.czashonoru.tvp.pl

Zwiastun VI serii dostępny tutaj

Anna Stypułkowska

6 komentarzy

  1. Bajkopiszarz

    kolejna seria polskiej bajeczki dla Polaków…

  2. fajny serial, dobra produkcja ciekawa tematyka, nawet jesli jest to fikcja to wlasnie takie Polskie produkcje chce ogladac a nie randki pedalow…jakby ten serial byl produkcjiusa to nawet i bajkopisarz by sie jaral…

  3. Zabili go i uciekł. Niestety każda kolejna seria ma więcej wspólnego z „Bękartami wojny” niż z serialem historycznym (nie żebym nie lubił „Bękartów wojny”, ale to inna formuła nie reklamowana jako historyczna).

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*