Rusza druga edycja WMFC: The New Era

26 czerwca w Trzcińsku Zdroju n/d Szczecina odbędzie się druga edycja WMFC: The New Era. Znamy już kartę podstawową i nazwiska walczących!

Jakich zawodników zobaczymy w tym roku?

Gala składa się z dwóch kart: podstawowej w której zestawieni są zawodnicy z niskim rankingiem lub dopiero rozpoczynający zbieranie punktów oraz głównej: tam zestawieni są zawodnicy z dużym doświadczeniem oraz wysoką klasyfikacją.

Karta podstawowa w tym roku złożona jest z zawodników z Polski, Niemiec, Francji oraz Czech. Reprezentuja oni kluby tj. KS Rycerz, Nassauer Lowen, MFC Vysocina, Sierotki, Legenda Półncy, Diex Aïe oraz Western Tower którego siedziba znajduje się w Kaliningradzie.

Walki w karcie podstawowej trwają 2min i składają się z trzech rund, między którymi jest minutowa przerwa.

Chcecie poznać bliżej zawodników i ich nastawienie do walki? Zapraszamy do wysłuchania serii wywiadów:

WMFC – czyli World Medieval Fighting Championship, jest to federacja sportowych walk rycerskich w kategorii profight. Są to pełno kontaktowe walki rycerskie w formie pojedynków z użyciem broni jednoręcznej oraz tarczy lub w broni drzewcowej. Zawodnicy podzieleni są na 4 kategorie wagowe do 75kg, do 85kg, do 95kg oraz 95+. Zawodniczki podzielone są na kategorie do 70kg oraz 70kg+. Gale WMFC mają charakter międzynarodowy i organizowane są na całym świecie m.i. w Rosji, Wielkiej Brytanii, Stanach zjednoczonych, Argentynie, Czechach oraz od nie dawna w Polsce.

Jakie są zasady?

Na wzór gal sportów walki, wygrywa zawodnik z największą ilością zdobytych punktów w każdej rundzie, których są 3. Ich czas 2 lub 3 min zależy od rankingu zawodników. Walki są sędziowane przez certyfikowanych sędziów. Naliczane są uderzenie tarczą, bronią, rzuty oraz mocne kopnięcia. Zasady szczegółowo określają także parametry uzbrojenia oraz broni zawodników.

Bilans walk ma wpływ na wysokość miejsca w rankingu międzynarodowym i decyduje o możliwości walki o pas danej kategorii wagowej

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*